Domů » Články » HTC HD Mini: 20 metrů volným pádem a stále funguje (video)

HTC HD Mini: 20 metrů volným pádem a stále funguje (video)

Několik okamžiků po dokončení recenze HTC HD Mini se mi stala smutná příhoda, o které si stojí za to napsat článek. Telefon mi nešťastnou náhodou vypadl z pátého patra panelového domu a po 20 metrech volným pádem přistál na tvrdou zem. Už jsem byl smířený s tím, že dole najdu jen hromádku dílů, ale o to větší bylo mé překvapení, když jsem k zařízení s fotoaparátem v ruce dorazil.

Vše se sehrálo docela rychle. Chtěl jsem si ještě ověřit jednu věc v navigačním programu, a abych urychlil fixaci pozice, vystrčil jsem telefon z okna ven. Kdybych ho nechal ležet na parapetu, pravděpodobně bych teď tyto řádky nepsal, nicméně já se jej protentokrát rozhodl držet v ruce, což byla osudová chyba. Druhou rukou jsem o telefon nechtěně zavadil, polilo mě horko a já sledoval, jak si to HD Mini volným pádem šine k zemi. Měl jsem štěstí, že pod okny zrovna nikdo nešel. Ihned jsem popadl fotoaparát a vydal se na místo dopadu posbírat očekávané zbytky telefonu.

- - -
Odsud si to HD Mini šinul rovnou k zemi; fotografie čerstvě po dopadu

- -
Takhle jsem telefon a baterii našel na místě činu. Původně dopadly na hlínu a pak se odrazily na beton

Jaké bylo mé překvapení, když jsem dorazil pod okna. Telefon ležel na zemi, ale až na oddělený zadní kryt a vypadlou baterii vypadal celkem normálně. Později jsem sice zjistil, že z krytu telefonu při dopadu odskočilo ještě dvojtlačítko pro regulaci hlasitosti, ale i to se mi podařilo najít. HD Mini totiž nedopadl na beton, ač jsem si to z počátku myslel, ale v takovém případě by následky musely být podstatně horší. Jeho cestu zastavil záhonek s hlínou, který se nachází hned vedle vchodových dveří. Soudě podle rýh na krytu musel telefon dopadnout rovnou na záda; po dopadu se „rozskočil“ a jednotlivé díly už přistály na betonu.

- - -

- - -
Škrábance na krytu telefonu po dopadu; nejvíce to odnesla zadní strana a boční hrany

Největším šokem pro mě byl fakt, že displej byl i po pádu bez jediného škrábance a praskliny – zkrátka se mu naprosto nic nestalo. Pouze se silou nárazu v zařízení odpojil flex kabel, takže se na displej nepřenáší žádný obraz, ale samotná dotyková vrstva funguje úplně normálně. Jak si můžete všimnout z fotografií a videa, nejvíce utrpěla zadní strana, kde došlo k promáčknutí reproduktoru, nalomení krytu a drobný šrám si odnesla také baterie. Tím ale výčet zranění končí a přiznám se, že po pádu z takové výšky bych očekával daleko horší následky.

- - -

- - -
Popraskaný kryt po pádu z 20 metrů; až se tomu nechce věřit…

Když jsem telefon poskládal a zkusil jej zapnout, rozsvítila se senzorová tlačítka. To byl pro mě první signál a fakt, že telefon „reaguje“. Po několika vteřinách se ozval startovací zvuk a já věděl, že HD Mini právě bootuje do systému. Na displeji jsem samozřejmě vůbec nic neviděl a tak jsem se rozhodl zkusit štěstí s programem SOTI Pocket Controller Pro, který dokáže přenášet obraz z telefonu rovnou na monitor počítače. Telefon se přes USB zcela normálně připojil a po chvíli už jsem viděl obraz na monitoru svého PC. Po dalším zkoumání jsem zjistil, že všechny funkce zařízení úplně normálně fungují, dokonce jsem uskutečnil i telefonní hovor a vyfotil fotografii. Kdyby se mi podařilo dostat do útrob přístroje a připojit zpět flex kabel, pravděpodobně bych opět viděl i obraz na displeji. HTC HD Mini tedy přežil pád z pátého patra a vyvázl z toho překvapivě dobře.

Video: HTC HD Mini po dopadu

Kdyby přístroj dopadl zhruba o 30 centimetrů vedle, tedy rovnou na obrubník nebo betonové dlaždice, byly by škody daleko větší. Podobně by to dopadlo i v případě, kdyby se dopad na hlínu realizoval displejem napřed, ale tady skvěle zafungoval zadní kryt, který většinu nárazu absorboval. Konstrukci zařízení od HTC jsem v recenzích chválil vždy, ale že by tělo telefonu vydrželo takový náraz, tak to jsem opravdu nečekal :-) .

- -
Displej sice zatím nic nezobrazuje, ale alespoň je telefon možné ovládat skrze PC.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
RedRose
Uživatel
RedRose
Offline

Smutna udalost…

A veta: „Ihned jsem popadl fotoaparát a vydal se na místo dopadu posbírat očekávané zbytky telefonu.“ me opravdu moc pobavila :-) to uz je nemoc z povolani :-)

Jinak klobouk dolu pred konstrukci HTC Mini. Taky bych cekam mnohem vetsi skody…

Dweep
Uživatel
Dweep
Offline

Telefon je tvuj nebo ho mas pujceny? jestli pujceny, co na to asi rekne obchod, kteremu patri?:) budes ho kupovat?:)
Jinak teda pod padem na „tvrdou zem“ jsem si predstavoval tvrdsi nez jen hlinu zahonu:) to se zase tolik nedivim ze to prezil relativne bez uhony :)