HTC Explorer představen: Android pro nenáročné

Společnost HTC dnes rozšířila své portfolio produktů o nového zástupce v kategorii dostupných smartphonů – HTC Explorer. Novinka je určena těm, kteří doposud s chytrými telefony nepřišli do styku a hledají plnohodnotný smartphone s ideálním poměrem cena/výkon. HTC Explorer je vybaven 3,2“ HVGA (480×320 pixelů) displejem, 3Mpx fotoaparátem, 600MHz procesorem (Qualcomm MSM 7227, GPU Adreno 200), 384 MB RAM, 512 MB ROM a operačním systémem Android 2.3.4 obohaceným o uživatelské prostředí HTC Sense.  Pod displejem bude umístěna čtveřice senzorových tlačítek. Celkové rozměry telefonu by měly být 102,8 x 57,2 x 12,9 mm, hmotnost včetně akumulátoru 108 gramů.

HTC Explorer je se svým poměrem cena/výkon ideální vstupenkou do světa smartphonů,“ říká Jason Mackenzie, prezident obchodu a marketingu společnosti HTC a dodává: „Novinka HTC Explorer je prvním výsledkem naší snahy přiblížit chytré telefony i těm uživatelům, kteří se jim doposud vyhýbali.

2011/HTCExplorer.jpg  

Dostupnost

Zahájení prodeje HTC Explorer je v České republice plánováno na listopad letošního roku. Doporučená cena bude oznámena v tiskové zprávě při zahájení prodeje. Telefon bude k dispozici v černé nebo modré barevné variantě.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku