Domů » Bleskovky » HTC dnes představí telefon One (M8) Max: Bude mít 5,3“ Full HD displej a Snapdragon 805

HTC dnes představí telefon One (M8) Max: Bude mít 5,3“ Full HD displej a Snapdragon 805

Včera jsme vás informovali o novinkách, které by dnes měla představit tchajwanská společnost HTC na tiskové konferenci v New Yorku. Podle posledních informací však nebude představen dříve spekulovaný telefon HTC One (M8) Eye, který měl být pouhým upgradem původního One (M8), ale jeho větší a výkonnější varianta HTC One (M8) Max.

HTC One Max nemá být takové pádlo jako jeho loňský stejnojmenný předchůdce (recenze), úhlopříčka jeho displeje se má zastavit na 5,3 palcích při zachování Full HD rozlišení. Naopak výkon znatelně naroste, starat se o něj má čip Qualcomm Snapdragon 805 taktovaný na 2,7 GHz a podpořený 2 GB operační paměti (americká varianta má dostat 3 GB RAM). Vnitřní paměť má být 32 GB, později se má objevit verze s dvojnásobnou kapacitou. Na zádech má být přítomen duální fotoaparát s rozlišením 13 megapixelů.

  

Kromě HTC One Max bude dnes představen selfie telefon Desire Eye a outdoorová kamerka RECamera s 16megapixelovým čipem. Kromě těchto tří zařízení HTC chystá i chytré hodinky, ty mají však podle prezidenta amerického HTC Jasona Mackenzie přijít až příští rok, ačkoliv původně byly plánovány na letošek. Mackenzie tyto informace poskytl serveru Re/Code, důvod odložení je poměrně jednoduchý – hodinky ještě nejsou připraveny.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. PG (neregistrovaný)

  Jste si jisti tím Desire 612? O tomto modelu píšou na [odkaz] – ale tam vypadá úplně jinak než avízovaný Desire Eye.

  • Jakub Karásek

   Máte pravdu, opraveno. Zdrojové informace se poněkud rozchází, jeden zdroj uvádí 612, druhý Eye… nechal jsem původní očekávanou variantu, večer už v tom budeme mít jasno

 2. Ferenc (neregistrovaný)

  Nějak mě HTC jedoucí pod Androidem nezajímá spíše bych byl více rád za infa o HTC One W8 kdy konečně dorazí do Evropy a jestli vůbec.

 3. egeg (neregistrovaný)

  A kdy to dneska představí ???

 4. egg (neregistrovaný)

  Kde je ten htc one max?Proč tady píšete takový nesmysly když žádný htc one max nepředstavili.

  • O tom, že by se mohl objevit i model HTC One Max informovala spousta zahraničních webů, a autor článku vycházel právě z těchto informací. Nakonec jsme se ale nedočkali – to se stává (ostatně proto tato bleskovka byla označena štítkem „spekulace“).

  • JH: ad štítek, ten se dostane i do RSS nebo Blink Feed?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).