Domů » Články » HTC dnes představí nový model One: Na jaké novinky se můžeme těšit?

HTC dnes představí nový model One: Na jaké novinky se můžeme těšit?

Den D pro HTC je tady. Právě dnes bude představen nástupce oblíbeného modelu One, který si ponechá stejné jméno, ale přijde s větším displejem a dalšími novinkami.

Společnost HTC dnes odpoledne na tiskové konferenci v Londýně představí novou vlajkovou loď pro letošní rok, model One (2014). Výrobci se bohužel informace o novince nepodařilo uhlídat, a tak veškeré specifikace, produktové fotografie i snímky & video reálného zařízení unikaly na internet téměř s každodenní pravidelností.

  
Nový HTC One na produktových fotografiích

Moje maličkost se dnes také přesouvá do Londýna, abychom pro vás novinku mohli natočit a přinést vám první dojmy, tak nás nezapomeňte sledovat, aktivní budeme také na Twitteru, kde budeme publikovat průběžné informace z tiskové konference. HTC by tiskovku mělo streamovat online.

HTC One (2014) vychází z designu loňského modelu, přesto zde pár odlišností najdeme. Opět se ale můžeme těšit na hliníkové tělo a dvojici stereoreproduktorů na přední straně. Oproti staršímu modelu s displejem o velikosti 4,7 novinka nabídne pětipalcový panel, Full HD rozlišení zůstává. Hnacím motorem se stal quad-core čip Snapdragon 801 s taktem 2,3 GHz pro každé jádro, který doplňují 2 GB RAM, 32GB interní úložiště a slot na microSDXC karty.


Nepodařilo se uhlídat ani vzhled prodejního balení, takhle vypadá krabička pro amerického operátora Verizon

Operační systém Android 4.4.2 je doplněný novou verzí uživatelského prostředí HTC Sense 6.0. Nezapomnělo se ani na infraport, NFC, světelné čidlo, proximity senzor, gyroskop či akcelerometr, který nově doplní krokoměr.

  

  
Kolegové z ruského serveru PDAplaza.ru už na Twitteru zveřejnili několik fotografií pořízených novým One

Největší zvláštnost se nachází na zadní straně – zde najdeme dvojici fotoaparátů s rozlišením 4 + 2 Mpx, respektive „UltraPixely,“ jak HTC svou technologii označuje. Nad displejem se pak nachází „třetí“ fotoaparát pro videokomunikaci s 5Mpx rozlišením. Jasno o tom, k čemu přesně duo fotoaparátů na zádech slouží budeme mít po tiskové konferenci, nicméně podle dosud publikovaných informací budou sloužit k pořizování fotografií s možností pozdějšího zaostření na požadované objekty.

All New HTC One (M8) vs HTC One (M7) - Full Comparison
Videosrovnání: Nový HTC One vs. loňský HTC One (anglický komentář)

Dočkat bychom se měli i kvalitnějších snímků za horších světelných podmínek, což samozřejmě otestujeme hned, jak budeme mít novinku k dispozici. A to by mělo být poměrně brzo – z pokynů, které jsme k tiskové konferenci obdrželi je zřejmé, že bychom telefon na testování měli obdržet přímo na tiskové konferenci. Rozhodně se těšíme, jaké další funkce HTC One nabídne. Po hardwarové stránce může směle konkurovat Samsungu Galaxy S5 a doufejme, že to výrobce nepřežene s cenou.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

7 komentářů

 1. Nechápem prečo HTC nedá poriadny foťák. Stále budú vymýšľať.

  • Jj,misto dvou jeden poradny fotak.Tak jak foti HTC delsi dobu je ostuda,kdejaka no name cina to predci..

 2. Boro (neregistrovaný)

  Nevim, že tam musí bejt 3 prdele lidi u toho. Jeden pořádnej livestream a redakce po celým světě ať si to komentujou jak chtěj z tepla domova. :-)

 3. solo (neregistrovaný)

  Je super,chci ho jen doufám,že bude mít taky dual mikrofon jako one..Ten nahrává nejlepší video s audio stopou na koncertech co jsem slyšel. Žádný zkreslení jako na samsung,sony atd..

  • Zda dual značí to samé jako dva, tak to mají dnes všechny? přístroje, druhý mikrofon se při hovoru užívá pro odfiltrování. Min. iPhone pak má 3 mikrofony.

   BTW. nebylo HTC ze strany Nokia žalováno právě pro mikrofony? Pak by to docela znamenalo, že asi nebudou mít možnost užít stejné….:)

  • solo (neregistrovaný)

   No o to je to horší,že ani jeden ze zmiňovaných nenahrava audio tak jako one..maximálně nokia ,ale ta je orezana na vyšších frekvencích. Je to vyzkouseny. A mám za to,že se htc a nokia domluvili..

  • solo (neregistrovaný): Nevím, na mobil jsem natočil tak hodinu záznamu za svůj život… Mnohem větší prioritu dávám např. akumulátoru, kterou na daném zařízení užívám min. 50% času nebo více.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).