TOPlist

HTC Cavalier: Nástupce Excaliburu s UMTS/HSDPA

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Společnost HTC na příští rok chystá nástupce smartphonu HTC Excalibur, který ponese kódové označení Cavalier. Oproti svému předchůdci doznal několika znatelných vylepšení, které z něj dělají velmi výkonný smartphone.

\”Kavalír” dostal do vínku 400Mhz procesor Samsung SC2442, který zajistí svižný chod operačního systému Windows Mobile 5.0. Tento typ procesoru výrobce použil také z dalšího důvodu, kterým je podpora UMTS síti (2100Mhz), a to včetně technologie HSDPA. Kromě toho nebude chybět podpora čtyřpásmového GSM (EDGE/GPRS třídy 10). O zobrazování se bude starat QVGA displej natočený do Landscape režimu (320x240px), jeho úhlopříčka je 2.4″ a dokáže zobrazit 65k barevných odstínů. Bezdrátová konektivita je zajištěna Wi-Fi modulem standardu 802.11b/g a Bluetooth verze 2.0.

1

K pořizování fotografií poslouží 2Mpx fotoaparát, podobně jako u HTC MTeoRa mu ale chybí druhá kamerka pro videohovory. Někteří výrobci jsou zkrátka neponaučitelní. Paměť zařízení nabízí standardní parametry, tedy kombinaci 64MB RAM a 128MB ROM. Rozšířit ji dále bude možné paměťovými kartami typu MicroSD. Synchronizace a dobíjení je naštěstí řešeno přes klasický miniUSB konektor, pro rychlou navigaci v systému poslouží rolovací kolečko JOGGR. Rychlé psaní textů zajistí vlastní hardwarová QWERTY klávesnice. Po dlouhé době tu máme konečně smartphone, který až na několik drobných nedostatků nabízí celkem vyvážené funkce a slušné hardwarové vybavení.

HTC Cavalier a HTC Excalibur
2

Zdroj: SoloPalmari.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku