Domů » Články » HTC Cavalier: Nástupce Excaliburu s UMTS/HSDPA

HTC Cavalier: Nástupce Excaliburu s UMTS/HSDPA

-Společnost HTC na příští rok chystá nástupce smartphonu HTC Excalibur, který ponese kódové označení Cavalier. Oproti svému předchůdci doznal několika znatelných vylepšení, které z něj dělají velmi výkonný smartphone.

“Kavalír“ dostal do vínku 400Mhz procesor Samsung SC2442, který zajistí svižný chod operačního systému Windows Mobile 5.0. Tento typ procesoru výrobce použil také z dalšího důvodu, kterým je podpora UMTS síti (2100Mhz), a to včetně technologie HSDPA. Kromě toho nebude chybět podpora čtyřpásmového GSM (EDGE/GPRS třídy 10). O zobrazování se bude starat QVGA displej natočený do Landscape režimu (320x240px), jeho úhlopříčka je 2.4″ a dokáže zobrazit 65k barevných odstínů. Bezdrátová konektivita je zajištěna Wi-Fi modulem standardu 802.11b/g a Bluetooth verze 2.0.

1

K pořizování fotografií poslouží 2Mpx fotoaparát, podobně jako u HTC MTeoRa mu ale chybí druhá kamerka pro videohovory. Někteří výrobci jsou zkrátka neponaučitelní. Paměť zařízení nabízí standardní parametry, tedy kombinaci 64MB RAM a 128MB ROM. Rozšířit ji dále bude možné paměťovými kartami typu MicroSD. Synchronizace a dobíjení je naštěstí řešeno přes klasický miniUSB konektor, pro rychlou navigaci v systému poslouží rolovací kolečko JOGGR. Rychlé psaní textů zajistí vlastní hardwarová QWERTY klávesnice. Po dlouhé době tu máme konečně smartphone, který až na několik drobných nedostatků nabízí celkem vyvážené funkce a slušné hardwarové vybavení.

HTC Cavalier a HTC Excalibur
2

Zdroj: SoloPalmari.com

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

 1. Tak toto je moj sen – Nokia E61 a MDA Vario 2 jednom pristroji…

 2. Už jsem se začal radovat že mám nástupce mé 8310-tky jenže.!! Zase zapomněli namontovat GPS grrr

 3. To HW vybaveni (tim narazim hlavne na procesor) je tak slusne, ze je az lepsi, nez v nekterych PocketPC PE…
  Jinak design humus (stejne jako predchudce), ale asi existuje par lidi, kterym takovehle reseni vyhovuje
  4Astern: navysovani ceny kvuli prednimu fotacku bych se vubec nebal… Presne na tohle tema se bavilo, kdyz zacinaly fotaky v beznych mobilech… a dneska… paradoxne modely bez fotacku byvaji nekdy drazsi, nez ty s fotakem (holt korporatni prostredi…)
  Mimochodem cena za tu kamerku se pohybuje ve vyrobnich nakladech v par korunach…

 4. S tou prednou kamerkou to nemusi byt take zle. Vid SPV-C700/HTC MTeoR. Operatori si to vyziadaju.
  >Stary_pes. Ked chces Vario v podobne vyzerajucom pristroji,ber UBiQUiO 501 aka i-Mate JAQ3. [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).