HTC by v ČR mělo vybudovat servisní a logistické centrum pro Evropu

Server Aktuálně.cz dnes informoval o tom, že by společnost HTC měla v České republice vybudovat velké servisní a logistické centrum, které by mělo sloužit pro celou Evropu. Nové centrum by mělo vyrůst na Moravě a nabídnout by mělo přes tisícovku nových pracovních míst.

My jsme o vyjádření požádali přímo společnost HTC, nicméně jejich komentář toho příliš mnoho neprozradil: „HTC coby inovativní společnost neustále vyhledává nové technologie a obchodní příležitosti po celém světě, aby se v konkurenčním prostředí udržela na vrcholu. Nekomentujeme ale jakékoliv spekulace ohledně individuálních příležitostí.“

Vybudování evropského centra HTC by vzhledem k výhodnému umístění České republiky dávalo smysl. Zástupci společnosti prý již před nedávnem navštívili několik možných lokalit a znovu by se sem měli vrátit už na konci tohoto měsíce.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

7 komentářů

 1. Adam (neregistrovaný)

  Tak to mě zajímá jak budou fungovat dva servisy v ČR, Protože pokud se nepletu tak tu už máme VSP

  • vindis (neregistrovaný)

   Tak budou dvě servisní střediska. Jedna v Čechách a druhá na Moravě. Ostatně je normální, že mohou existovat více servisů. Opravu pak zákazník nebo prodejce pošle tam, kde to má nejblíže – teritoriální působnost.

   A pokud jste četl, tak nové servisní středisko HTC je jednak přímo od výrobce, a jednak je určeno pro celou Evropu. Takže nebudou opravovat jen ty české.

   Dle mě VSP na tom může i vydělat. Dojdou součástky, tak se poptají kolegů na Moravě, zda nemají v zásobě ;)

  • Adam (neregistrovaný)

   Pokud to srovnáváte se Samsungem, tak ten si to může dovolit. Ale dle finančních výsledků HTC bych moc nevěřil tomu, že budou platit 2 servisy v jedné zemi. Navíc český trh není tak velký aby to uživilo 2x výdaje byť ten druhý servis bude pro celou Evropu

  • vindis (neregistrovaný)

   Nevím přesně jak funguji autorizované servisy, ale v případě VSP si nemyslím, že by je HTC nějak platilo, aspoň ne zásadně. VSP Data je samostatná firma s vlastními lidmi, s vlastním podnikáním, která s HTC nemá nic společného. Jen mají mezi sebou partnerskou smlouvu. Je rozdíl, zda jde o přímý servis (, kde náklady platí HTC) nebo o partnerský servis (, kde náklady platí partnerská firma).

  • Adam (neregistrovaný)

   Obávám se, že partnerský typ servisu v tomto odvětví moc fungovat nebude. Pokud by HTC neplatilo VSP, proč by to VSP dělalo? z čeho by generovalo zisk na servis?

  • uni (neregistrovaný)

   Adam (neregistrovaný): To je jednoduché, z oprav:) VPS (servis) opraví přístroj, výrobci vyfakturuje své práce. Výrobce mu dodává originální díly a školí servisáky.

   Výrobce může mát nasmlouváno klidně i více servisů (což není asi tento případ, nový servis je centrála přímo HTC), pokud je na daném trhu dostatečně silný, aby prodal „dost“ vadných přístrojů:) Servisů např. pro Samsung a Apple je více. HTC si toto jak píšeš dovolit nemůže, tak má „jen“ VPS. A zdá se, že nebude mít ani toho, postaví si vlastní servis:)

 2. Jan (neregistrovaný)

  Samozřejmě že musí HTC platit VSP Data. Je to autorizovaný servis. Neautorizovaný servis profituje pouze z mimozáručních oprav a marži na dílech, autorizovaný servis je za záruční opravy placen výrobcem podle sjednané smlouvy. Sice je hezké že by na Moravě pracovní místa vytvořili, ale zase by tím o pracovní místa připravili Jihočechy.. nemluvě o jiných Evropských servisech.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *