HTC Blizzard-už smartphone nebo ještě Pocket PC?

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

blizzardFirma HTC patří mezi průkopníky v oblasti mobilních zařízení s operačním systémem Windows Mobile. V poslední době, zejména s uvedením Windows Mobile 5, se ale začínají počáteční rozdíly mezi smartphony a Pocket PC postupně smazávat. Nový přístroj s kódovým označením HTC Blizzard tuto hranici opět o něco zmenšuje.

Dominantním prvkem by měl být dotykový displej s QVGA rozlišením, tedy 240×320 pixelů. Jeho úhlopříčka je však pouhých 2,4 palce. Například MDA Compact má displej s úhlopříčkou 2,8 palce, a už při této malé velikosti si mnoho lidí stěžovalo na zhoršené používání. Jak to bude v případě ještě menšího displeje si netroufám odhadnout.

V případě systému bude zřejmě zvolena verze Windows Mobile 5. S přístrojem se dovoláte jak v sítích GSM (triband), tak v 3G sítích. Vše je doplněno 64MB pamětí RAM a 128MB ROM. Spojení s okolím je zajištěno pomocí miniUSB portu, Bluetooth a IrDA, nejasnosti zatím panují ohledně přítomnosti Wi-Fi. Rozšiřujícím slotem je miniSD. Po fotografické stránce bude Blizzard disponovat 1,3 nebo 2MPx kamerou. Díky možnosti použití v 3G sítích bude přítomna rovněž druhá kamera umístěná na přední straně, aby se daly provozovat videohovory (na obrázku však není vidět).

Celkově shrnuto se jedná o velmi zajímavý přístroj, který by se měl na trhu objevit ještě do konce roku 2005. Předpokládá se opět zejména nasazení u operátorů. Je však ještě možné, že než se Blizzard dostane k zákazníkům, specifikace se nějak podstatněji změní.

 

Zdroje: AreaMobil, MoDaCo

Autor článku Aleš Lalík
Aleš Lalík

Kapitoly článku