Domů » Články » HTC Artemis jako T-Mobile MDA Compact III

HTC Artemis jako T-Mobile MDA Compact III

MDA Compact IIIO chystaném PocketPC od HTC s názvem Artemis jsme vás již několikrát informovali. Artemis se nově objeví také v nabídce nadnárodního operátora T-Mobile, který jej uvede jako MDA Compact III.

Operační systém Windows Mobile 5.0 Phone edition bude pohánět procesor TI OMAP o frekvenci 201Mhz, výkonem nás tedy Artemis rozhodně neohromí a chuť si nechme zajít i na hlasovou komunikaci přes program Skype. O zobrazování se bude starat dotykový QVGA displej s rozlišením 240x320px. Také 64MB RAM a 128MB ROM se tváří jako zcela standardní parametry. Dovoláte se s ním pouze v GSM sítích (podpora GPRS a pravděpodobně i EDGE), UMTS bychom hledali marně. Původně se předpokládalo, že Artemis nabídne integrovaný Wi-Fi modul, ten ale v oficiální technické specifikaci chybí. Chuť nám tak může spravit integrovaný GPS přijímač a FM modul. Velmi se mi zamlouvá ovládací kolečko, které lemuje okraje joysticku. Tím se dá velmi lehce pohybovat v systému (podobně jako s JogDial u TyTNa), což značně ulehčuje práci. Jak to funguje v praxi si můžete prohlédnout v tomto videu.

Vše nasvědčuje tomu, že se s Artemisem nejdříve setkáme u německého T-Mobilu, konečné datum ale neznáme. Otázkou také zůstává, zda se objeví také v nabídce našeho růžového operátora.

1 2 

Další fotografie si můžete prohlédnout na serveru PPC-Welt.info.

Zdroj: MSmobiles

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. tak, ted me HTC nastvali uplne!!!
    proc vsude davaji ty shity OMAPy?! uz si chci konecne sehnat jake slusne MDA se slusnym procesorem! vario neproslo kvuli procesoru, compact 2 neprosel kvuli prcesoru, qtek s200 neprosel kvuli procesoru…
    nez nasetrim na vario2 nebo qteka 9000 tak me nic nedostane od 416koveho compacta 1!

  2. Radek Mikudík

    klidek Sire , papírová rychlost procesoru NENI vse. taky tam tu 200ku nevidim moc rad, ale ze by me to odradilo od koupi, tak to v zadnym pripade

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).