HTC Artemis jako T-Mobile MDA Compact III

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

MDA Compact IIIO chystaném PocketPC od HTC s názvem Artemis jsme vás již několikrát informovali. Artemis se nově objeví také v nabídce nadnárodního operátora T-Mobile, který jej uvede jako MDA Compact III.

Operační systém Windows Mobile 5.0 Phone edition bude pohánět procesor TI OMAP o frekvenci 201Mhz, výkonem nás tedy Artemis rozhodně neohromí a chuť si nechme zajít i na hlasovou komunikaci přes program Skype. O zobrazování se bude starat dotykový QVGA displej s rozlišením 240x320px. Také 64MB RAM a 128MB ROM se tváří jako zcela standardní parametry. Dovoláte se s ním pouze v GSM sítích (podpora GPRS a pravděpodobně i EDGE), UMTS bychom hledali marně. Původně se předpokládalo, že Artemis nabídne integrovaný Wi-Fi modul, ten ale v oficiální technické specifikaci chybí. Chuť nám tak může spravit integrovaný GPS přijímač a FM modul. Velmi se mi zamlouvá ovládací kolečko, které lemuje okraje joysticku. Tím se dá velmi lehce pohybovat v systému (podobně jako s JogDial u TyTNa), což značně ulehčuje práci. Jak to funguje v praxi si můžete prohlédnout v tomto videu.

Vše nasvědčuje tomu, že se s Artemisem nejdříve setkáme u německého T-Mobilu, konečné datum ale neznáme. Otázkou také zůstává, zda se objeví také v nabídce našeho růžového operátora.

1 2 

Další fotografie si můžete prohlédnout na serveru PPC-Welt.info.

Zdroj: MSmobiles

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku