TOPlist

HTC Artemis: Hardwarové parametry nového PPC s GPS přijímačem

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

HTC ArtemisArtemis je název nového PocketPC, které se taiwanská společnost HTC chystá uvést na světový trh. Hned na úvod prozradím, že Artemis nebude žádným válečníkem na poli kapesních počítačů, ale i přes některé slabší hardwarové parametry bude mít co nabídnout. Jak už bývá u novinek zvykem, i Artemis poběží na Windows Mobile 5.0 Phone edition. Pohánět jej bude procesor TI OMAP 850 s frekvencí 200Mhz, o nějakém vysokém výkonu si tedy můžeme nechat zdát, ale pro ty, kteří preferují výdrž před výkonem bude tento procesor dostačující.

O zobrazování se bude starat klasický dotykový displej s QVGA rozlišením (240x320px), jeho úhlopříčka bude 2.8″ a zobrazí 65k barevných odstínů. Ani u paměti se výrobce nikterak nepředal, a tak 128MB ROM a 64MB RAM dnes už nechává každého chladným. Zajímavěji to ale vypadá s podporou sítí a bezdrátových technologií. Jedná se o quadbandové PPC, dovoláte se s ním tedy v GSM sítích v pásmech 850/900/1800 a 1900Mhz, Artemis bude dále podporovat GPRS a především EDGE třídy 10, připojíte se s ním ale i do Wi-Fi sítí (bude podporovat standardy 802.11b/g). Pro komunikaci s okolím můžete použít také Bluetooth, pravděpodobně verze 1.2.

Velkým lákadlem bude pro mnohé integrovaný GPS přijímač (pravděpodobně s čipem SiRF Star III), své uplatnění tedy najde i na cestách, kromě toho bude HTC Artemis bude nabízet 2Mpx fotoaparát. Data bude možné ukládat na MicroSD karty, které se stále častěji začínají objevovat v nových zařízeních. Kdy a za jakou cenu se Artemis dostane na trh není v tuto chvíli známo, ale neoficiální zdroje hovoří o konci roku 2006.

1

Zdroj: MSmobilesNews

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku