HTC 10 nakonec nabídne Super LCD 5 displej a 3000mAh baterii

Evan Blass před několika okamžiky na svém twitteru @evleaks publikoval několik nových informací k chystanému top modelu společnosti HTC. „Desítka“ by podle něj měla nabídnout Super LCD 5 displej namísto dříve spekulovaného AMOLED panelu. Za vývojem této nové generace Super LCD panelu prý stojí přímo tchajwanské HTC a už teď jsme zvědaví, jaký obraz HTC 10 s Quad HD rozlišením nabídne.

Drobným zklamáním se může zdát baterie; ta by podle Evana měla mít kapacitu „jen“ 3000 mAh, což na smartphone s Quad HD displejem není úplně ideální hodnota, ale třeba HTC překvapí. Velké změny výrobce slibuje také u fotoaparátu, nicméně na špičkové fotky nás HTC lákalo už u předchozích vlajkových modelů a realita bohužel byla dost odlišná.

HTC10Takto by měl HTC 10 vypadat

A letos se HTC musí s modelem 10 vytáhnout – konkurence je totiž silnější než v minulosti a v porovnání se Samsungem Galaxy S7 (edge) či LG G5 to opět nebude mít vůbec jednoduché.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

6 komentářů

 1. kjkszpj (neregistrovaný)

  Konečne zase niečo, čo nevyzerá ako kópia ajfónu a veľké plus za IPS displej!

 2. Standa (neregistrovaný)

  Až uvidíme tu cenu, to bude zase v álejích nablito :-D Dokud nezmění finanční politiku a nedají zákazníkům telefon pro masy tak se s toho už nikdy nevyhrabou. Kdyby prodávali A9 za cenu okolo 6 tisíc, tak pak by se mohli teprve začít zvedat prodeje. Na vlajkové modely 75 % zákazníků kašle, nebo si je ani dovolit nemůže. Výrobci si to dělají sami s tím co na nás poslední roky zkouší.

  • Michal (neregistrovaný)

   Prodeje by možná zvedaly, ale co by jim z takové ceny asi zbylo hm? Nic dotovali by. Vydělává jen a pouze Apple, Samsung a něco málo Huawei a opravdu to není díky levným telefonům, ale právě jen díky top modelům.

   • Pokud se nepletu, něco málo vydělalo jen Sony a to za poslední loňský kvartál, jinak všichni jedou roky nuly nebo mínusy. „Problém“ je, že HTC je závislé na příjmu z mobilů, protože je to jejich hlavní činnost (+ porůznu nesmyslné investice), takže prostě si nemůžou dovolit jen na nulové marže, jako mnozí do nedávna. A i přes to se HTC nedaří být v zisku, protože mají malé prodeje.
    Jak píšeš, prodávat něco, aby to jen prodávali je jim na nic.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel