Domů » Bleskovky » HTC 10 je prvním Android telefonem na světě s nativní podorou AirPlay od Applu

HTC 10 je prvním Android telefonem na světě s nativní podorou AirPlay od Applu

Tchaj-wanská společnost HTC to myslí se svou novou vlajkovou lodí, HTC 10, smrtelně vážně. To dokazují nejen dokonalé reproduktory, perfektní fotoaparát nebo krásné kovové tělo, ale i fakt, že HTC dokázalo přinést do svého telefonu, pospolu se svou pokročilou a maximálně upravitelnou uživatelskou nadstavbou Sense 8, i nativní podporu AirPlay, technologii vyvinutou cupertinskou společností Apple.

K tomu, abyste mohli streamovat hudbu do vaší Apple TV, už nebudete potřebovat pouze iPhone nebo alternativní aplikaci z obchodu Google Play (DoubleTwist či Allcast). Stačí mít HTC 10.

HTC-10_3V_GlacierSilver

Standard AirPlay je daleko stabilnější a oproti technologii Bluetooth nabízí streamování hudby v nekomprimované podobě. Navíc se společnost HTC nechala slyšet, že pokud Apple otevře svou platební službu Apple Pay i pro ostatní výrobce, HTC nebude nečinně přihlížet a do HTC 10 ji co nejdříve implementuje.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

12 komentářů

 1. Jakub Randák

  Tak ty to myslej smrtelně vážně… Bože to je článek dobrýho apple fanboye :D

 2. M. (neregistrovaný)

  „dokonalé reproduktory, perfektní fotoaparát nebo krásné kovové tělo“ … synku soudis z obrazku nebo jsi ho uz mel v ruce a ty reproduktory slysel?

 3. lerion (neregistrovaný)

  Počujte Kefalín, a čo vy rozumíte pod takým výrazom „dokonalé reproduktory“?

  • Xaver Jandura

   Poručíku Žluvo, když HTC řeklo, že se jedná o nejlepší reproduktory jaké kdy vytvořili, a ty dosavadní zatím neměli konkurenci, nešlo jinak, než je nazvat „dokonalými reproduktory“. Přesuňme se k fotoaparátu. DxOMark lze považovat za plně kompetentní tým lidí, kteří jej ohodnotili známkou 88, což je více než dostačující pro to, označit fotoaparát za „perfektní“. No a zbývá nám tu výraz „krásné kovové tělo“, což je, přiznávám, čistě na subjektivním posouzení každého jedince, avšak z mého pohledu se jedná o krásné zpracování. Ostatně tím byly proslulé i předešlé modely s unibody konstrukcí.

   • DxOMark, který donedávna označoval jako nejlepší fotomobil Xperii Z5, bych opravdu nebral moc vážně.

   • Martin294 (neregistrovaný)

    Když jsem viděl fotky z recenzi na youtube a je jich tam dost, tak měl problém s protisvětlem a jinak fotky OK. P9 mi příjde že fotí líp.

   • Petr (neregistrovaný)

    Marty – zcela opravnene. Z5 patri mezi nejlepsi fotomobily na trhu. Ze par pubertaku zvyklych na umele vyhnane omalovanky tvrdi neco jineho je podruzne.

   • Petr (neregistrovaný): těch „z nejlepších‘ je poslední dobou nějak moc:-)

   • DxOMark se opravdu nedá brát vážně a jsou to spíše hodnocení pro oddych a pobavení.

 4. Zbyněk (neregistrovaný)

  Jak je myšleno to s tím Bluetooth a Airplay? Airplay funguje přes wifi a Bluetooth je trochu odlišná technologie.

  • Chtelo by to, aby jste si tu vetu precetl jeste jednou…:
   „Standard AirPlay je daleko stabilnější a oproti technologii Bluetooth nabízí streamování hudby v nekomprimované podobě.“

   Asi nejpodstatnejsi je tam to sluvko „oproti“ :P

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).