TOPlist

Hry z Androidu brzy dorazí do počítačů s Windows. Google rozšiřuje svoji službu do Evropy

Ovladač ke konzoli Xbox Series S
  • Služba Google Play Games on PC míří na další trhy
  • V horizontu několika měsíců se dočkají evropští „pařani“

googleplaygameswindows11

Jednou z funkcí systému Windows 11 je spouštět aplikace a hry pro Android. Je však nutné mít nainstalovanou speciální vrstvu Windows Subsystem for Android a přístup do obchodu Amazon AppStore, což je kámen úrazu – druhá položka u nás totiž není oficiálně podporována.

Řešení od Microsoftu v našich končinách zřejmě předběhne Google, který buduje podobnou funkci nazvanou Google Play Games on PC. Ta sice umí na počítačích s Windows spouštět pouze hry pro Android, na druhou stranu ale podporuje propojení s Google účtem (včetně multiplatformního hraní) a funguje i na starších Windows 10. Řešení od Google je v současnosti také regionálně omezené, avšak podle čerstvého oznámení na vývojářském blogu Googlu bude jeho dostupnost rozšířena o Japonsko a evropské země.

Google slibuje, že na počítačích s Windows bude možné spouštět spoustu špičkových her z katalogu Google Play, nejnověji byly přidány hry Garena Free Fire, Ludo King a MapleStory M. Neplatí ovšem, že na Windows bude možné hrát všechny hry navržené pro Android – jejich zpřístupnění vyžaduje aktivní zapojení vývojáře. Ti zároveň dostávají do rukou nový emulátor, který jim ukáže, jak jednotlivé tituly na PC poběží.

Aby bylo možné ve Windows hry pro Android spouštět, musí počítat splňovat následující minimální požadavky:

  • systém Windows 10 (v2004)
  • procesor s 8 logickými jádry
  • 8 GB RAM
  • SSD úložiště s 10 GB volného prostoru
  • herní grafický čip
  • administrátorský účet ve Windows a zapnutá HW virtualizace

Rozšíření služby Google Play Games on PC do Evropy je naplánované v horizontu několika příštích měsíců.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku