Domů » Bleskovky » HP Slate 7: Ultralevný tablet s Androidem představen (MWC 2013)

HP Slate 7: Ultralevný tablet s Androidem představen (MWC 2013)

Ačkoliv se brány MWC 2013 otevírají až zítra, řada výrobců začala odhalovat své novinky již během dnešního dne. Výjimku netvoří ani společnost HP, která před pár hodinami představila tablet nesoucí označení Slate 7. Zařízení je vybaveno dotykovým panelem s úhlopříčkou 7“ a rozlišením 1024 x 600 pixelů, což je na dnešní dobu přeci jen trochu málo. O pohon se stará dvoujádrový procesor s taktem 1,6 GHz (ARM Cortex A-9) a 1 GB operační paměti. Tablet je dále vybaven 3Mpx fotoaparátem a přední VGA kamerkou pro videokomunikaci. Kapacita interní paměti činí 8 GB a je dále rozšiřitelná za pomoci slotu na paměťové microSD karty.

Pro lepší zážitek při přehrávání audionahrávek výrobce do zařízení integroval technologii Beats Audio, se kterou jsme se mohli doposud setkat pouze u smartphonů značky HTC. HP Slate 7 běží na operačním systému Android ve verzi 4.1 a budoucí majitelé v nabídce aplikací naleznou i speciální software pro snadné tisknutí dokumentů. Největší zbraní odhalené novinky se jistě stane cena, za kterou se objeví na pultech prodejců. Ta by ve finále neměla překročit hranici 169 USD (zhruba 3 300 Kč). V průběhu MWC se samozřejmě nezapomeneme zastavit ani na stánku HP, kde se pro vás pokusíme ukořistit fotografie a případně i krátký videopohled.

-

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

9 komentářů

 1. HP očividně v krizi.

  • Proč?

   Čínské srovnatelné a neznačkové tablety se dají sehnat za cca 2 500 Kč, pokud je HP dražší o 1 000 Kč, jde pouze o logo HP. Já například čekám na tablet s podobnými parametry, nepotřebuji žádný extra výkon ani honbu za megapixely a další věci, potřebuji, aby mi tablet fungoval, aby základní funkce zvládl výborně (net, práce s excel soubory, navigace ..) a abych měl jistotu, že když se mi něco podělá, budu moct dát tablet reklamovat a toto by byla ideální volba – ne příliš drahý tablet s rozumnými parametry a se zárukou + nejspíš odladěný systém ze strany HP … Proto pokud nabídne 10′ tablet s podobnými parametry a podobnou cenovkou, proč ne?

  • Mám za to, že takový výrobce jako HP by měl dělat něco jiného, ne přebrandovávat „huanghen“ apod… Přesně jak píšeš, za 1000,- logo. A servisní zázemí samo.

   Ale přeci jen, není to na HP nějak málo?

  • Však Samsung taky vyrábí Galaxy Pocket, Y, …

   Ne zrovna top modely, kterými by se chlubil ;) Samo, v tuto chvíli si nevybavuji TOP model HP tabletu, ale i tak vyrábět laciné a ne TOP modely není nic proti ničemu a jak říkám, ne každý potřebuje mít 200 jader a 1000 GPix fotoaparát a „aby to bylo co nejvíc výkonný a hlavně cool“ …

  • S4crifice: Ty to furt nechápeš. Narážím na HP, na HP které mělo v nabídce PDA, některá i skvělá, měla třeba zabezpečení na otisk prstu, magnéziové tělo, touchpad, 2 sloty na kartu… A „PDA nové éry“ by HP je…toto? Jak píši, HP v krizi, tak nemají prachy, těžko investovat do vývoje, než si vyříkají všechny ty tunely apod. Pak restrukturalizace, pak nový vývoj, pak třeba i něco zajímavého na trh. Dlouhá cesta, já vím…, ale člověku to přeci jen přijde trochu líto. I když jde o HP, zabijáka mobilních produktů.

  • Já to naprosto chápu :)

   Proto jsem tam dal příklad se Samsungem, který více méně v dobách ještě klasických telefonů byl symbolem extra hloupého telefonu, do kterého nešly instalovat aplikace jinak, než ze vzduchu … A kde jsou teď …

   HP bylo na špici v jiném oboru, teď začíná od začátku s tablety a protože nejsou peníze na vývoj dražších modelů, musejí začít s něčím, čím osloví minimálně cenovkou valnou většinu …

  • tom (neregistrovaný)

   HP jistě má problémy (kdo je dnes nemá), ale má i nové produkty na druhé straně spektra tabletů: HP ElitePad 900

  • Já mám od HP veškeré vybavení, zkrátka koho to živí, tak servis do 3 pracovních dnů ocení. A to za ty prachy navíc jistě stojí.

 2. A následovník Slate 2 s W8 a novým atomem nebude?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).