HP Slate 7: Ultralevný tablet s Androidem představen (MWC 2013)

Ačkoliv se brány MWC 2013 otevírají až zítra, řada výrobců začala odhalovat své novinky již během dnešního dne. Výjimku netvoří ani společnost HP, která před pár hodinami představila tablet nesoucí označení Slate 7. Zařízení je vybaveno dotykovým panelem s úhlopříčkou 7“ a rozlišením 1024 x 600 pixelů, což je na dnešní dobu přeci jen trochu málo. O pohon se stará dvoujádrový procesor s taktem 1,6 GHz (ARM Cortex A-9) a 1 GB operační paměti. Tablet je dále vybaven 3Mpx fotoaparátem a přední VGA kamerkou pro videokomunikaci. Kapacita interní paměti činí 8 GB a je dále rozšiřitelná za pomoci slotu na paměťové microSD karty.

Hands-on with the HP Slate 7

Pro lepší zážitek při přehrávání audionahrávek výrobce do zařízení integroval technologii Beats Audio, se kterou jsme se mohli doposud setkat pouze u smartphonů značky HTC. HP Slate 7 běží na operačním systému Android ve verzi 4.1 a budoucí majitelé v nabídce aplikací naleznou i speciální software pro snadné tisknutí dokumentů. Největší zbraní odhalené novinky se jistě stane cena, za kterou se objeví na pultech prodejců. Ta by ve finále neměla překročit hranici 169 USD (zhruba 3 300 Kč). V průběhu MWC se samozřejmě nezapomeneme zastavit ani na stánku HP, kde se pro vás pokusíme ukořistit fotografie a případně i krátký videopohled.

-

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku