Domů » Bleskovky » HP Slate 21: Monstrum s 21,5″ displejem, Tegrou 4 a Androidem

HP Slate 21: Monstrum s 21,5″ displejem, Tegrou 4 a Androidem

Společnost HP před několika hodinami představila nové „all-in-one“ zařízení s označením Slate 21. Jak už název napovídá, zařízení nabídne 21,5″ IPS displej s fullHD rozlišením (1920 x 1080 px). Toto obří monstrum bude pohánět čip NVidia Tegra 4 a HP jej klasifikuje jako domácí zábavní centrum pro práci s multimediálním obsahem a hraní her. Nejsem si jistý, zda bych takto velkým zařízením chtěl v domácnosti nahradit klasický tablet, ale třeba si tenhle netradiční kousek svou cílovku najde.

Podobná zařízení mají v nabídce i další výrobci a například Asus a Toshiba dávají uživateli možnost přepínat se mezi Androidem 4.x a Windows 8, HP ale sází přímo na Android (ve verzi 4.2.2). HP zatím neoznámilo, kdy se zařízení dostane do prodeje a ani za kolik se bude prodávat. Neočekáváme také, že by se Slate 21 oficiální cestou objevil i na českém trhu, případní zájemci si jej tedy budou muset objednat ze zahraničí.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

11 komentářů

 1. Srandovní, 21 palcu a rozlišení 1280×720. A u mobilu je 1920×1080 na peti palcich :D Kam to ten svet spěje.

 2. loko (neregistrovaný)

  tak abychom si na tu velikost pomalu zvykali. za pár let budou takto velké telefony, a dodávat se prý budou s batůžkem:) ale samozřejmě to nebude jediné vylepšení. .očekává se i vynikající rozlišení 12000×9000, a 40 jádrový processor snapdragon 125000, který to utáhne bez větších záseků i přestože telefony budou vybaveny nejnovější verzí android 8 wafle cookie

  • w8 (neregistrovaný)

   tu vidno ,že nie je od koho čo obkukať ,prísť s niečím novým

   prešlapuje sa na mieste alebo sa vymyšlajú 3,14-oviny ako je táto

  • Vojta (neregistrovaný)

   Náhodou mě to přišlo docela vtipné :-). Tak vymysli něco originálnějšího když kritizuješ druhé ;-).

 3. takovéhle zařízení a Andorid… To HP by se mělo skutečně nejdřív někoho zeptat, než se do něčeho pustí a po pravdě se nedivím jeho finančním výsledkům.

  • standa (neregistrovaný)

   Asi tak, android je rád že má solidní aplikační základnu pro mobil, tablety jsou na tom stále mizerně, ikdyž se to pomalu lepší. Co si pustit na tomhle monstru, to vážně nevim… Ale doufám, že podobný ptákoviny googlu ukážou, že by mohl možná zapracovat na lepší podpoře myši.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).