Sledujte nás na YouTube

HP potichu představilo nový desetipalcový tablet 10 Plus: Výbavou příliš neohromí

Společnost HP potichu uvedla na americký trh nový desetipalcový tablet 10 Plus. Ten se svou výbavou zařadí spíše do nižší střední třídy. V jeho útrobách naleznete čtyřjádrový procesor Allwiner A31 taktovaný na 1 GHz, který doplňuje 2GB operační paměť a 16 GB velké interní úložiště s možností jej rozšířit pomocí paměťových karet. Desetipalcová obrazovka nabídne rozlišení 1920 x 1200, což znamená jemnost 226 PPI. Jako operační systém byl zvolen Android 4.4 KitKat v téměř čisté podobě, s updatem na novější Android L bychom ale nepočítali.

 

Při životě bude novinku držet baterie o kapacitě 7700 mAh, údajně však vydrží pouze nějakých šest hodin aktivního používání, což je podprůměrný výsledek. Na americkém Amazonu pořídíte nový HP 10 Plus za 279 USD bez DPH, což je v přepočtu asi 6 100 Kč. Na českém trhu se tabletu se tabletu s největší pravděpodobností vůbec nedočkáme.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *