Domů » Bleskovky » HP Pavilion x2 11t představen: 11,6″ notebook i tablet v jednom

HP Pavilion x2 11t představen: 11,6″ notebook i tablet v jednom

Společnost Hewlett-Packard představila novinku s poněkud nezajímavým názvem HP Pavillion x2 11t, samotné zařízení ale rozhodně stojí za pozornost, pojďme se mu tedy podívat na zoubek. Na první pohled si můžeme všimnout 11,6″ tabletu s oddělitelnou klávesnicí, podobnou konstrukci použil například ASUS u své produktové řadx Transformer. Nejedná se tedy pouze o nějakou podložku s klávesnicí, jako je tomu u Microsoft Surface, ale o plnohodnotnou notebookovou klávesnici doplněnou navíc o druhou baterii. Nahlédneme-li novému HP „pod kapotu“, zjistíme, že se svou výbavou opravdu dá označovat za hybrid laptopu a tabletu.

HP Pavillion x2 11t je jedním z prvních počítačů, do kterých byl nasazen čip 22nm Intel Pentium N3510. Tento procesor je sice postaven stejně jako u zařízení ASUS Transformer Pad T100 a Dell Venue 8 Pro na architektuře Silvermont, avšak má být oproti zmíněné konkurenci znatelně rychlejší při zachování stejných úsporných vlastností (průměrná spotřeba 4,5 Wattů) a výdrže (dle výrobce až 8 hodin a 45 minut).

Z další výbavy zmíníme  11,6″ displej s rozlišením 1366 x 768 pixelů, 4 GB paměti RAM, 64 nebo 128 GB vnitřního úložiště, USB porty v obou verzích 3.0 i 2.0, HDMI výstup a sadu 4 reproduktorů. HP Pavillion x2 11t poběží na systému Windows 8.1 a základní verzi si budete moci pořídit za 600 dolarů, tedy v přepočtu 12 tisíc Kč, dostupnost v ČR zatím však není známa. Zamlouval by se vám doma takový stroj, nebo nejste fanoušky kompromisů?

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments