Honor má velké plány do budoucna. S tímhle chce překonat Huawei

Honor V30 Pro uvod

Generální ředitel samostatného Honoru George Zhao se poprvé vyjádřil do čínských médii. V obsáhlém rozhovoru mluvil především o rozchodu s dříve mateřskou společností Huawei a plánech do budoucna. Na osamostatněný Honor se totiž nevztahuje americké embargo, které Honor táhlo ke dnu společně s Huawei.

Honor 9X Pro 14
Honor 9X měl rozhodně čím zaujmout

Odchod ze společného podniku proběhl dle Zhaa velmi korektně. Koneckonců, samotný ředitel Huawei Ren Zhengfei měl na „rozlučkové party“ projev, ve kterém popřál Honoru do budoucna vše nejlepší, a zmínil také přání, že by rád viděl Honor jako důstojného soupeře, který Huawei překoná.

Zajímavější nicméně bylo nastínění plánů do budoucna. Ředitel Honoru popisoval, že už nyní jednají s americkými firmami AMD a Intel o dodávkách pro chystané notebooky Magicbook. Zároveň probíhají také jednání s Qualcommem, který by pro budoucí vlajkovou loď měl dodat procesor Snapdragon 888.

Honor MagicBook 14 16
Podle všeho se dočkáme dalších notebooků Honor Magicbook

Právě s nejvýkonnějším procesorem chce Honor zaútočit na svého dřívějšího chlebodárce plnou silou. Zhao se vyjádřil v tom smyslu, že chystaný smartphone z řady Magic překoná nejen telefony ze série P od Huawei, ale dokonce pokoří také zařízení Mate, která patří mezi to nejlepší, co Huawei může svým zákazníkům nabídnout. Ostatně sami jsme se o tom přesvědčili při recenzování Huawei Mate 40 Pro.

Nepřehlédněte – Osamostatněný Honor chystá vlastní chytré hodinky a fitness náramek

Fotografování by se mělo do budoucna zlepšit i přes to, že Honor se již nemůže opřít o široké zázemí, které mu poskytoval Huawei. Spolupráci v této oblasti Číňané navázali jak s Qualcommem, tak Googlem. Bohužel v rozhovoru nepadlo nic konkrétnějšího, takže si na představení či úniky chystaných smartphonů značky Honor budeme muset ještě počkat.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku