Cena:

Honor 9: elegantní design, vysoký výkon a duální kamera zadělávají na další bestseller

Společnost Huawei dnes v Číně představila novou vlajkovou loď své podznačky Honor. Novinka nazvaná Honor 9 bude mít na co navazovat, loňský Honor 8 dokázal stlačit cenu vlajkového smartphonu na polovinu obvyklé ceny, aniž by trpěl jakýmkoliv výrazným nedostatkem. Podobná strategie bude blízká i dnes představené novince.

Sázka na jistotu

V Huawei se nepouštěli do žádných velkých experimentů, vzhledově je Honor 9 podobný svému předchůdci – máme zde skleněná záda, která si umí efektně hrát s dopadajícím světlem, kovový rámeček a 5,15″ displej s Full HD rozlišením displej, který bohužel nevyplňuje čelní stranu takovou měrou, jak si můžeme pomalu u konkurence zvykat. Prostor pod ním alespoň ospravedlňuje přítomnost čtečky otisků prstů, která se přestěhovala ze zadní strany.

Tip: Kompletní parametry Honoru 9 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Záda jsou výrazněji zaoblená než u loňského modelu, což by mohlo napomoci bezpečnějšímu úchopu. Kromě loga společnosti na nich najdeme dvě čočky fotoaparátu v kombinaci 12 a 20 Mpx, přičemž jejich rozdílem je různá ohnisková vzdálenost umožňující 2násobné přiblížení bez ztráty kvality. Softwarově je pak možné dodat snímkům bokeh efekt, což ocení zejména fotografové portrétů. Na rozdíl od sesterského smartphonu Huawei P10 však hlavní fotoaparát postrádá punc značky Leica. Čelní kamerka se pak pyšní rozlišením 8 Mpx.

Štědrá porce paměti

Výkon telefonu obstarává stejný čipset jako v případě modelů Huawei P10 nebo Mate 9 – Kirin 960. Operační paměť má kapacitu 4 nebo 6 GB, vnitřní úložiště pak bude nabízeno ve variantách 64 nebo 128 GB. Snad mají v Huawei zajištěné dostatečné dodávky komponent, aby nebyl každý Honor 9 z hlediska výkonnosti pamětí stejná sázka do loterie, jako Huawei P10.Nepřehlédněte

Huawei přiznává: jednotlivé kusy P10 (Plus) mají různé čipy, které se mohou lišit ve výkonu

Honor 9 obsahuje hybridní šuplík, takže si můžete buď rozšířit vnitřní paměť microSD kartou, nebo naopak využijete schopnosti dual SIM. Obě SIM karty umí pracovat se sítěmi LTE, z bezdrátové konektivity pochopitelně nechybí Wi-Fi, Bluetooth a NFC. Poslední zmíněnou položku lze využít při nově oznámených platbách Huawei Pay, ty nás ale příliš zajímat nemusí. Drátovou konektivitu zastupuje 3,5mm jack (sláva) a USB-C konektor, který slouží k dobíjení pro akumulátor s kapacitou 3 200 mAh. Bezdrátové nabíjení bohužel chybí, což je vzhledem ke skleněným zádům zařízení škoda. Operačním systémem je Android 7.0 obalený nadstavbou EMUI 5.1.

Dostupnost a cena

Honor 9 zažil zatím svoji čínskou premiéru, ta evropská se odehraje 26. června v Berlíně. V Číně půjde telefon do prodeje v černé, modré a zlaté barvě za cenu 2 700 CNY (9 300 korun bez DPH) za 64 GB model, případně 3 000 CNY (10 300 korun bez DPH) za verzi se 128GB pamětí. Prodej bude zahájen tento pátek 16. června.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.