Domů » Bleskovky » Honba za velkými displeji nekončí: Samsung připravuje sedmipalcový smartphone

Honba za velkými displeji nekončí: Samsung připravuje sedmipalcový smartphone

Samsung s první generací modelu Galaxy Note položil základní kameny nové kategorie mobilních produktů, které v současnosti nazýváme phablety (tabletofony). Přes počáteční posměch a kritiku se z phabletů stala velice populární zařízení, která si u uživatelů získávají na stále větší oblibě. Již tak křehkou hranice dělící smartphony od tabletů má ještě více narušit připravovaný model od Samsungu s kódovým označením SM-T2558. Informace o monstrózním smartphonu pochází z čínského telekomunikačního úřadu, jenž výrobcům uděluje certifikace pro komerční prodej.

 
Snímek z čínského telekomunikačního úřadu naznačuje finální tvary obřího smartphonu.

Tajemný obr bude disponovat sedmipalcovým panelem a podle několika spekulací se zařadí do modelové rodiny Galaxy Mega. Na základní desce najdeme blíže nespecifikovaný procesor s kvartetem výpočetních jader a taktem 1,2 GHz. Dalsí výbavu má tvořit 1,5GB operační paměť, osmimegapixelový fotoaparát, čelní kamerka s rozlišením 2 Mpx a 8GB interní úložiště.

Chybět nemá ani slot na paměťové microSD karty a podpora pro fungování v sítích 3G/4G (TD-SCDMA a TD-LTE). Na další podrobnosti o specifikacích a termínu odhalení si budeme muset ještě nějaký čas počkat. Již nyní je však jisté, že se nebude jednat o špičkově vybavený kousek, ale spíše o průměrný model cílící na méně náročnou klientelu.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

12 komentářů

 1. kraken (neregistrovaný)

  Ved to už neni smartphone ale tablet. A o rok kolko 8 alebo 9? palcov? Ach jaj.

  • Oslík (neregistrovaný)

   Od tabletu se bude lišit cenou. Velké telefony jsou dražší, než tablety. :-)

 2. Miichaell (neregistrovaný)

  Tohle už se dá označit jen jako debilita – moc netuším, kdo normální by si tohle mohl koupit a vážně to používat jako telefon.

 3. Milá redakce, Samsung nebyl první kdo nastolil tuto éru. Tím kdo vyrobil první Phablet byl Dell se svým Streak 5 mini. Kde 5 označuje úhlopříčku displaye…… Pro příště si najděte fakta ať tu zase potom nepíšete hovadiny.

  • Ten ale rozhodně nenastolil žádnou éru. Ten přišel a odešel. Až skutečně Note od Samsungu vybudoval daný segment trhu.

  • Dell to neuměl prodat, a taky to neměl úplně odladěné, ale sám jsem na Streakovi začínal a byl v zásadě spokojený, je fakt, že po něm byla jediná volba a to NOTE.

 4. Cili vracime se na zacatek – Samsung Galaxy Tab…

 5. Johny (neregistrovaný)

  Len tak mimochodom [odkaz]

 6. rura (neregistrovaný)

  To je mozno pravda ale tu je rec o komercne uspesnom modely samsung galaxy note lebo povedzme si na rovinu co je to streak 5 mini???

 7. StalkerPetr (neregistrovaný)

  PRO CLERIC: všichni (i v redakci) vědí, že první byl DELL se svým STREAKE. Ale ty už jaksi asi nevíš, že mu to jaksi nevyšlo. První produkt, který dokázal přesvědčit zákazníky byl Samsung se svým Notem I. Dal tak novým smartphonům novou přidanou hodnotu. :-)

 8. hgztr (neregistrovaný)

  „Honba za velkými displeji nekončí: Samsung připravuje sedmipalcový smartphone “

  Musim Vas opravit jedna sa o tablet nakolko smartphone a 7″ je ako stierace na ponorkne….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).