Domů » Bleskovky » HoloLens oficiálně míří na český trh, cena je ale vysoká

HoloLens oficiálně míří na český trh, cena je ale vysoká

Microsoft dnes oznámil, že rozšiřuje dostupnost svých brýlí pro rozšířenou realitu na dalších 29 zemí, mezi nimiž je i Česká republika. Celkem už tak tyto brýle mohou zájemci zakoupit ve 39 státech.

HoloLens jsou v současné době v podstatě jediným skutečně funkčním zařízením pro rozšířenou realitu. Ta se od té virtuální liší tím, že obraz před vámi je pouze modifikován a doplněn o virtuální objekty, místo toho, aby byl zcela nahrazen.

Vyzkoušeli jsme Microsoft HoloLens: Jako v Minority Report

Rozšířená realita ovšem vyžaduje o dost pokročilejší senzory a výpočetní technologie, s čímž je bohužel spojena i cena dosahující několikanásobku prodejní ceny brýlí pro virtuální realitu. Oficiální cenovka pro ČR ještě nebyla stanovena, ale pohybovat se bude pravděpodobně okolo 75 000 Kč za běžnou vývojářskou verzi. Varianta s dodatečnými nástroji a podporou určená pro firmy bude stát o hodně více.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

3 komentářů

  1. Teda cca do 3000€? Hmmm

    • Tomáš Krompolc

      Americká cena je 3 000 USD, ovšem je otázka, jak cenu modifikuje Microsoft pro nové trhy. V Německu prý stojí 3 299 EUR. A to se bavíme o „vývojářské verzi“, která je však v praxi podle dostupných informací dostupná minimálně v USA pro každého. Komerční verze pro firmy s podporou a dodatečnými nástroji stojí dokonce 5 000 USD.

  2. Dnes jsem je videl v obchodu Billa v regalu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).