HoloLens oficiálně míří na český trh, cena je ale vysoká

Microsoft dnes oznámil, že rozšiřuje dostupnost svých brýlí pro rozšířenou realitu na dalších 29 zemí, mezi nimiž je i Česká republika. Celkem už tak tyto brýle mohou zájemci zakoupit ve 39 státech.

HoloLens jsou v současné době v podstatě jediným skutečně funkčním zařízením pro rozšířenou realitu. Ta se od té virtuální liší tím, že obraz před vámi je pouze modifikován a doplněn o virtuální objekty, místo toho, aby byl zcela nahrazen.

Vyzkoušeli jsme Microsoft HoloLens: Jako v Minority Report

Rozšířená realita ovšem vyžaduje o dost pokročilejší senzory a výpočetní technologie, s čímž je bohužel spojena i cena dosahující několikanásobku prodejní ceny brýlí pro virtuální realitu. Oficiální cenovka pro ČR ještě nebyla stanovena, ale pohybovat se bude pravděpodobně okolo 75 000 Kč za běžnou vývojářskou verzi. Varianta s dodatečnými nástroji a podporou určená pro firmy bude stát o hodně více.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

3 komentáře

 1. Zaklinac

  Teda cca do 3000€? Hmmm

  • Tomáš Krompolc

   Americká cena je 3 000 USD, ovšem je otázka, jak cenu modifikuje Microsoft pro nové trhy. V Německu prý stojí 3 299 EUR. A to se bavíme o „vývojářské verzi“, která je však v praxi podle dostupných informací dostupná minimálně v USA pro každého. Komerční verze pro firmy s podporou a dodatečnými nástroji stojí dokonce 5 000 USD.

 2. ea (neregistrovaný)

  Dnes jsem je videl v obchodu Billa v regalu.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *