Hlavní fotoaparát Realme 9 prozrazen. Zaútočí na nejvyšší příčky?

realme 9i

Čínská značka Realme se na našem trhu etablovala poměrně dobře, k čemuž jí pomohly především telefony střední třídy, jako  např. Realme 8i, či dostupné vlajkové modely v čele s Realme GT. Značka rozhodně nehodlá usnout na vavřínech a podle spekulací již pilně připravuje novou řadu Realme 9, která by měla čítat rovnou čtyři smartphony.

Mezi ty bude údajně patřit Realme 9i, Realme 9, Realme 9 Pro a Realme 9 Pro+. Zatímco první zmíněný se ukázal pouze v rámci certifikace NBTC pod označením RMX3941, ten nejvybavenější model nám v posledním úniku dal nahlédnout na parametry svého hlavního fotoaparátu.

Realme 9 Pro+ (pod kódovým označením RMX3393) se má pyšnit 50Mpx hlavním senzorem o velikosti 1/1,56“, pixelech s rozměrem 1 µm a clonou f/1.8. Nutno podotknout, že aplikace Camera FV-5, ze které informace pocházejí, zobrazuje informace z výchozího režimu, který bude pravděpodobně produkovat 12,6Mpx fotografie s velikostí pixelů 2 µm. Na přední straně se má nacházet 16Mpx selfie fotoaparát se světelností f/2.5. O ostatních snímačích bohužel nemáme žádné informace.

Kdy se odhalení řady Realme 9 dočkáme, není prozatím jasné, nicméně spekuluje se o lednu příštího roku.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku