Domů » Bleskovky » Hisense X1 na CESu: Zvětšený HTC One Max s 6,8″ Full HD displejem

Hisense X1 na CESu: Zvětšený HTC One Max s 6,8″ Full HD displejem

Pokud vám pětipalcové smartphony a šestipalcové tabletofony připadají příliš velké, s jistotou nepatříte mezi cílovou skupinu společnosti Hisense. Tento čínský výrobce totiž na veletrhu CES představil smartphone, který se chlubí úhlopříčkou displeje 6,8 palce. Ten nabídne technologii IPS a rozlišení 1080 x 1920 px, což znamená jemnost solidních 324 PPI. Novinka, vzhledem připomínající některý model z řady HTC One, ukrývá čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800, 2GB RAM, 16 GB interní paměti a 3900mAh baterii. Na zádech naleznete čočku 13Mpx fotoaprátu, kterou doplňuje 5Mpx snímač nad displejem.

 

V předprodejním kusu vystaveném na veletrhu byl přítomen Android 4.3 „Jelly Bean“, do prodeje však Hisense X1 půjde s nejnovějším Androidem 4.4 „KitKat“. Nedostalo se na LTE a konstrukce je výhradně plastová, to však byl nejspíše krok nutný k udržení hmotnosti na rozumné hodnotě. Kříženec tabletu a smartphonu bude dostupný nejen v Číně, ale i v USA, kde výrobce dokonce jedná se dvěma operátory. V Evropě jej ale pravděpodobně oficiální cestou neseženete.

Hisense X1 hands-on at CES 2014 | Engadget

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Diskuze k článku

  1. Jochen (neregistrovaný)

    Abych řekl pravdu, ti čínští výrobci mě dostali. Dostal jsem k Vánocům Zopo a je to úplná paráda za tu cenu. Nemá smysl jít do dražších telefonů…tam poměr tý ceny a reálně využitelných vlastností telefonu prostě hraje v neprospěch.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).