Sledujte nás na YouTube

Hisense X1 na CESu: Zvětšený HTC One Max s 6,8″ Full HD displejem

Pokud vám pětipalcové smartphony a šestipalcové tabletofony připadají příliš velké, s jistotou nepatříte mezi cílovou skupinu společnosti Hisense. Tento čínský výrobce totiž na veletrhu CES představil smartphone, který se chlubí úhlopříčkou displeje 6,8 palce. Ten nabídne technologii IPS a rozlišení 1080 x 1920 px, což znamená jemnost solidních 324 PPI. Novinka, vzhledem připomínající některý model z řady HTC One, ukrývá čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800, 2GB RAM, 16 GB interní paměti a 3900mAh baterii. Na zádech naleznete čočku 13Mpx fotoaprátu, kterou doplňuje 5Mpx snímač nad displejem.

 

V předprodejním kusu vystaveném na veletrhu byl přítomen Android 4.3 “Jelly Bean”, do prodeje však Hisense X1 půjde s nejnovějším Androidem 4.4 “KitKat”. Nedostalo se na LTE a konstrukce je výhradně plastová, to však byl nejspíše krok nutný k udržení hmotnosti na rozumné hodnotě. Kříženec tabletu a smartphonu bude dostupný nejen v Číně, ale i v USA, kde výrobce dokonce jedná se dvěma operátory. V Evropě jej ale pravděpodobně oficiální cestou neseženete.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Jeden komentář

  1. Jochen (neregistrovaný)

    Abych řekl pravdu, ti čínští výrobci mě dostali. Dostal jsem k Vánocům Zopo a je to úplná paráda za tu cenu. Nemá smysl jít do dražších telefonů…tam poměr tý ceny a reálně využitelných vlastností telefonu prostě hraje v neprospěch.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *