Domů » Bleskovky » Hewlett-Packard chystá návrat mezi výrobce chytrých telefonů: Chceme se odlišit

Hewlett-Packard chystá návrat mezi výrobce chytrých telefonů: Chceme se odlišit

Trh s chytrými telefony je vysoce konkurenční, ale ani to neodrazuje Hewlett-Packard od myšlenek představit v budoucnu vlastní smartphone. Jakožto největší světový výrobce počítačů se musí umět prosadit i v produkci mobilních zařízení. Server Business Insider informuje, že Su-yin Yam, který má na starosti spotřebitelský byznys HP v Asijsko-Pacifickém regionu, prohlásil, že čekají na ideální moment, kdy se znovu vrátit na trh s chytrými telefony. Zároveň řekl, že společnost připravuje něco opravdu jiného než ostatní výrobci.

 

HP v současnosti studuje nabídku telefonů a snaží se najít něco, co ostatní nenabízí. Žádné specifičtější datum, kdy by společnost mohla svůj smartphone představit, nebylo uvedeno. Zároveň však Su-yin Yam přiznal, že „musí být ve hře“. Záleží tedy na tom „kdy“ než „jestli“. HP dříve bylo na poli mobilních zařízení známou značkou, jejich stroje s Windows Mobile patřily k tomu nejlepšímu. Mezi moderními smartphony se chtělo prosadit koupí Palmu a využitím systému WebOS. Tento pokus však nevyšel a bývalý CEO Palmu z toho viní převážně HP.

David Podzimek

13 komentářů

 1. Pepa (neregistrovaný)

  Bral bych něco jako nástupce Palm Pre 3, než jsem ho stihl koupit, tak už se neprodával…

 2. Bohužel, HP by se nemělo pouštět do žádného návratu ke Smartphonům… Víme všichni jak to vždy skončilo, jak tato firma dokázala dokonale pohřbít vše na co šáhla… Ať se raději drží svých notebooku, tiskáren a serverů…

 3. Měl jsem pár aparátků od HP a klidně bych si to koupil znova. Pro hovoří dobrá zpracovanost a hlavně kvalitní servis.

 4. loko (neregistrovaný)

  mám pro HP teda tip, když se chtějí odlišit:) co takhle 2 telefony střední a dva vyšší třídy, od každého jeden placka, jeden s výsuvnou qwerty, praktický neotřelý design, kvalitní konstrukce, vyměnitelná baterie nadprůměrné kapacity, sd slot, odemčený bootloader, čistý android, IPS display, jednoduché řešení barevných provedení, např. černý/bílý s výměnnými barevnými zadními kryty

  • A už mají jednoho potencionálního kupce.

  • loko (neregistrovaný)

   ano mají. Máte v zásobě i nějaký konstruktivní komentář(klidně kritiku, rád si rozšířím obzory) nebo jen rádoby vtipné výkřiky do tmy?

  • I za 25.000? Což by asi tak byla cena v tom provedení a malé sérii.

  • Predstava je to hezka. Osobne bych jeste pridal alespon 1 model s nevyusvnou QWERTY. Ovsem v realu zrovna HP tezko bude nekdo, kdo se nejak vyrazneji odlisi od prumernu. Cili v nejlepsim pripade vydaji kopii iPhone jako vsichni

  • loko (neregistrovaný)

   tak je to brané samozřejmě s trochou nadsázky. Ikdyž až na ten displej by to nemuselo být nereálné:)

   steelspace: Když tedy pominu displej , myslíte že telefon by stál 25k? baterie nestojí za řeč, a konstrukce může cenu zvýšit, ale ne o tolik. qwerty model by byl logicky dražší..

  • Deaktivovaný účet (01.2013)

   Za 2500 bych si to klidně koupil. A rovnou radši 2 kusy, kdo ví, kdy to zase přestanou vyrábět.

 5. Mayonyx (neregistrovaný)

  Ja sa ale musim tiez pridat: a veru, uz maju jedneho potencionalneho kupcu. Bez ironie, kritiky ci vtipov.. Myslim tym seba.. Keby to HP skutocne takto urobilo, idem do toho ;)

 6. Důležité je,jestli je vůbec dnes prostor se odlišit,minorita ač kvalita se dnes nenosí..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).