Herní tablet SHIELD od NVidie uniká na prvním produktovém snímku

O tom, že NVidia chystá zařízení s názvem SHIELD Tablet s podporou GSM, víme již z dřívějška z certifikace GCF. Podle jména SHIELD by měl být tento přístroj zaměřený především na hry, to naznačuje i první render, který vypustil na internet Evleaks.

  

Tablet si na první pohled bere některé designové prvky z posledního počinu NVidie v oblasti tabletů, jímž je Tegra Note. Nad a pod displejem (držíte-li tablet na výšku) na sebe upoutají pozornost mřížky stereoreproduktorů, přičemž horní v polovině přetíná čočka čelní kamery. Při držení tabletu na šířku, například při hraní, si však bude uživatel zakrývat části mřížek reproduktorů rukama. Displej má mít úhlopříčku 7,9 palce, konstrukci tabletu má zpevňovat hliníkový rámeček. Že se jedná o kapesní herní konzoli, naznačuje spuštěný katalog Tegra Zone.

  

Výkonu má mít tablet na rozdávání, starat se o něj má čip NVidia Tegra K1 podpořený 2 GB operační paměti. Spekuluje se, že displej bude mít rozlišení 2048 × 1536 pixelů, hlavní fotoaparát 7 Mpx, čelní kamerka pak 4,8 Mpx. Operačním systémem má být Android ve verzi 4.2 Jelly Bean. Kdy NVidia svůj SHIELD odhalí je ale prozatím velkou neznámou.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku