Page Speed.Live Website Performance Monitoring

Domů » Bleskovky » HERE mapy pro Android opouštějí status beta, verze pro iOS přijde brzy

HERE mapy pro Android opouštějí status beta, verze pro iOS přijde brzy

Vstup HERE map na zařízení s Androidem se Nokii vydařil, aplikace zaznamenala více než tři miliony stažení a stala v Google Play Store velmi oblíbenou alternativou pro Google mapy nebo konkurenční placené navigační aplikace. Nokia na svém blogu oznámila, že se jí podařilo aplikaci vyladit k dostatečné stabilitě a po posledním updatu již není nutné nazývat ji beta verzí.

Kromě oprav chyb a zvýšení stability vylepšila Nokia některé ze stávajících funkcí. Při výběru trasy se nově zobrazí časový výpočet pro všechny typy přesunu (autem, pěšky, MHD) a není nutné se mezi těmito způsoby dodatečně přepínat. Alternativní trasy se nyní vyvolávají rychleji tažením vlevo nebo vpravo.


  

Mapy jsou rovněž interaktivnější při práci s body zájmu, klepnutím na restauraci se například zobrazí kontaktní informace, fotografie jídel a názory předchozích návštěvníků, při klepnutí na uzavřenou silnici se zobrazí předpokládaná doba uzavírky. HERE mapy také obsahují plány vybraných nákupních center a letišť a to včetně 3D pohledu.

  

Navigační pokyny budou na základě požadavků uživatelů o 25 % hlasitější, jednotlivé hlasy navíc bude možné ukládat na paměťovou kartu. Aktualizace map lze nově stahovat na pozadí s možností sledovat progres v notifikačním centru.

   

Vývoj HERE map pro Android bude nadále probíhat nastoleným tempem, Nokia se bude soustředit na sbírání zpětné vazby z Google Play Store a na svém blogu pro budoucí vylepšování aplikace. Ta má letos přijít i na zařízení s iOS, jejich uživatelé mají sledovat HERE blog, neboť aplikace pro jejich zařízení je již za rohem.

Odkaz na Google Play


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jxnfn (neregistrovaný)
Anonym
jxnfn (neregistrovaný)

Jedna z mala App ktorá nefunguje na BlackBerry :/ škoda no hádam časom

chozee (neregistrovaný)
Anonym
chozee (neregistrovaný)

Meli by i podstatne vic oficialnich ztazeni,kdyby byla kompatibilita se vsemi telefony a tablety. Mne to napr. Asus Zenfone 5 hlasi,ze je nekompatibilni, ale pritom mi v telefonu funguje bezchybne. Jedine co nejde,tak presunout apku a mapy na SD kartu. Aplikaci z GP jsem musel stahnout pomoci apkdownloaderu. Nicmene stale ve vlastnostech aplikace je uvedeno Beta verze 1.1 :-)

Cheetah007
Uživatel
Cheetah007

Urcite vyzkousim, cestina co koukam zatim neni ale to neni problem, kazdopadne dobra prace panove :)