Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Havaj: unikátní záběry z dronu ukazují lávu tryskající jen několik metrů od zástavby

Havaj: unikátní záběry z dronu ukazují lávu tryskající jen několik metrů od zástavby

Ostrov Havaj je největším obydleným ostrovem stejnojmenného souostroví tvořícího jeden ze států USA. Ostrovem již několik dní otřásají různě silná zemětřesení, která v některých případech dosahují až 6,9 stupňů Richterovy škály. Otřesy jsou způsobeny aktivitou sopku Kilauea, která je v současnosti nejaktivnější od devadesátých let.

https://twitter.com/buitengebieden/status/993073130632605697

Kvůli zemětřesením již muselo být evakuováno okolo 2 000 lidí, které navíc začala ohrožovat i přímo láva. V důsledku otřesů totiž praská země až 19 kilometrů od samotné sopky a z těchto trhlin tryská do výšky několika metrů žhavá láva o teplotě výrazně převyšující 1 000 °C. Pořizovat videozáznam těchto událostí není vůbec jednoduché, protože je samozřejmě velmi nebezpečné se k aktivním lokalitám přibližovat, což platí i pro vrtulníky armády a záchranných složek.

Jedinečné (a zřejmě nelegální) záběry

Na internetu se nyní objevily poměrně unikátní záběry z dronu, které ukazují lávu tryskající jen několik desítek metrů od obydlí. Za videem stojí tisková agentura Ruptly spadající pod ruskou televizi a zpravodajskou síť RT.

Záběry jsou to vskutku úchvatné, avšak jejich pořízení asi nebylo zcela v pořádku. Video je totiž zveřejněno ve stejný den, kdy FAA (americká letecká správa) vydala důrazné varování před lety v zasažené oblasti. Drony prý mohou narušovat záchranářské operace a jejich piloti se vystavují velmi vysokým pokutám. Dá se tak předpokládat, že podobné záběry zase nějakou dobu neuvidíme.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel