Domů » Bleskovky » Halo Back: Ochranné sklo, které iPhonu 6 přičaruje tlačítko Zpět

Halo Back: Ochranné sklo, které iPhonu 6 přičaruje tlačítko Zpět

S představením iPhonu 6 a 6 Plus, který disponuje uhlopříčkou displeje 4,7“, resp. 5,5“, vzaly představy Steva Jobse o zařízeních, které je možné pohodlně ovládat jednou rukou, za své. Pro uživatele s menšími dlaněmi a kratšími prsty se tak výrazně změnil uživatelský komfort.

 

Jelikož iPhony nemají senzorová tlačítka, jako telefony jiných výrobců, možnost vracet se v prostředí aplikace o jeden krok zpět je zpravidla umístěna do levého horního rohu. V případě většího modelu 6 Plus se tento roh stává bez nejistého manipulování s telefonem téměř nedosažitelný. Právě to se snaží vyřešit firma Haloband na Kickstarteru se svým ochranným sklem Halo Back.

 

To se skládá z 5 různých vrstev a mimo ochrannou funkci skrývá ještě samostatný kapacitní okruh, který přesměruje dotyk z jednoho místa na jiné. Tímto „kouzlem“ bylo možné „přemístit“ tlačítko Zpět do levého dolního rohu, kde je již pro mnoho uživatelů snadněji dosažitelné.

Cílem kampaně je vybrat alespoň 20 000 dolarů, tedy zhruba půl milionu korun, již nyní, 18 dní před koncem, se však společnosti podařilo vybrat přes 65 000 dolarů (přes 1,6 milionu Kč). Pokud vás produkt zaujal, můžete jej podpořit minimální částkou 17 dolarů (zhruba 420 Kč), za které dostanete v průběhu srpna jeden Halo Back pro svůj iPhone.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

15 komentářů

 1. QNX (neregistrovaný)

  Nechápem umiestnenie tlačítka späť v hornom rohu hlavne keď majú telefóny čoraz väčšie displeje…

 2. Vždycky jsem tvrdil, že na iPhonu je největší chyba absence tlačítka zpět a tlačítka menu dole vedle hlavního knoflíku – prostě tak jak to má Samsung (nebo alespoň měl protože na přítelkyni Galaxy S5 mini už zmizelo menu a je tam task manager, což je neskutečná kravina).

  Smutné je, že to pak s velkou pompou někdo musí domýšlet za ně…

  • A neni to tim ze android 4.4.4 + ma tlacitko nastaveni menu jednotlive aplikace ktere to vyuziji…. Ocividne se vstekas nad necim cemu nerozumis…

 3. Těší mě, že dali back button nalevo.. ne pitomě napravo, jako droidi..

  • Android má back button samozřejmě také nalevo, to co si napsal je nesmysl.

  • Daidalos: No je otázka, zda je na mysli OS nebo HW. Např. já mám senzorové tlačítko Zpět napravo. Loňský model. OS má vlevo.

 4. readytogo (neregistrovaný)

  To tlacidlo sa da premiestnit,ak ich mas virtualne. Smutne,ze firme s niekolko miliardovym ziskom musi chyby opravovat mala firmicka.

 5. Ajaj.

  „Jelikož iPhony nemají senzorová tlačítka…“ – asi je na mysli fyzická tlačítka. Nemusí být nutně senzorová.

  „V případě většího modelu 6 Plus se tento roh stává bez nejistého manipulování s telefonem téměř nedosažitelný.“ – Reachability

  Nicméně pravdou je, že zvláště ve spojení s TouchID (tedy senzorovým tlačítkem v Home tlačítku) se přímo vybízí ťuknutí (2x aktivuje onen Reachebility) pro Back. Nebo ťuk dělá již nyní něco?

  • BTW je tedy v první citaci špatně i samotný fakt, že iPhone nemá senzorové tlačítko, má (pravda, ne přímo tlačítka, ale tlačítko ano).

  • Dobrý den, díky za reakci.

   U první námitky bych si dovolil uvést celý kontext věty, kdy jsem měl na mysli, že iPhone nemá senzorová tlačítka, jako například Samsung, jak zde ostatní čtenáři zmínili. Proto je důležitá i navazující věta „jako telefony jiných výrobců.“ Chápu, že to nemusí být hned jasné, zkusím to příště napsat uchopitelněji :)

   Co se týče funkce Reachability – určitě práci usnadní, narážel jsem však na ukázku v samotném videu (která má samozřejmě propagační charakter, tudíž je poněkud přehnaná), kdy má dáma problém i s použitím této funkce dosáhnout na tlačítko Zpět. Můžeme ale polemizovat, proč by si ženy s malou rukou kupovaly velké telefony, takže zde by to nejspíše bylo na dlouhou diskusi :)

   Omlouvám se Vám, ale zdá se, že většina čtenářů bleskovku pochopila jako celek, a i přes malé technické nepřesnosti, kterých jsem se dopustil, rozumí tomu, jak by tento produkt měl pomoci ke snadnějšímu ovládání telefonu. Dovolím si tedy zachovat původní podobu, nicméně při zpracovávání další bleskovky si řádně ověřím fakta a budu se snažit téma zpracovat přesněji.

   Ještě jednou díky a přeji hezký den,

   DP

  • David Preiss: Omluv rozhodně netřeba, když už, tak max na mé straně:)

   Fakticky jde opravdu jen o drobná fakta, faktem je, že na tom fakt nezáleží.

   Nicméně zmínit, že u iPhone lze snad zpřístupnit horní část obrazovky by si asi zasloužilo zmínku. Zvláště, když to není std. nebo ne tak dobrý (vím o čem mluvím, řešení od Lenova je na drát do oka).

   A jestli Apple např. zpřístupní v budoucí verzi nějaký povel (Back) pro TouchID tlačítko, bude celý článek bez pointy a navíc usvědčen, že nemá se senzorovými tlačítky pravdu:)

  • žeby třeba double-swipe přes touch id znamenal back? taky zajímavá myšlenka..

 6. Tak pro ZPET je hlavne v iOS dobre zaingtegrovane gesto – swipe z leveho okraje displeje, takze IMO je tato funkce skla trosku zbytecna. Navic to pripradne resi i Reachability. Ale je fakt, ze treba to nekomu muze pomoci a aspon se tak vyuzije prazdne misto vedle homebuttonu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).