Domů » Bleskovky » Limitovaná edice smartphonu Gresso Radical: Luxus z titanu s Androidem

Limitovaná edice smartphonu Gresso Radical: Luxus z titanu s Androidem

Výrobce luxusních mobilních telefonů Gresso přišel na ruský trh s limitovanou edicí přístroje Radical, běžící na operačním systému Android. Telefon není vyroben z plastu, ani z hliníku, jak by se dalo očekávat, ale z pečlivě frézovaných masivních titanových desek třídy 5. Ty se frézují 9 hodin na nejmodernějších a nejpřesnějších strojích, používaných v leteckém průmyslu a poté se další čtyři hodiny ručně brousí.

Přední stranu pod displejem okupují tři tlačítka, vyrobená rovněž z titanu. Napravo od displeje se nachází ručně broušené logo výrobce, přičemž je zde možnost volby materiálu – titan (model R1) nebo 18 karátové žluté, či bílé zlato (modely R2 a R3).

 

Jak je u luxusních telefonů zvykem, svým hardwarem zapadají spíše do střední třídy a nejinak je tomu i u tohoto modelu. V jeho těle tepe 1,2 GHz procesor quad-core (pravděpodobně Cortex-A7), operační paměť dosahuje velikosti 1 GB. Displej má úhlopříčku 4,5″ s rozlišením 960 x 560 pixelů (245 DPI), 8 megapixelový fotoaparát umožňuje zachytávat video ve Full HD a disponuje automatickým ostřením a LED bleskem. Uživatelská pamět jsou pouhé 4 GB, přičemž je možné ji rozšířit paměťovou microSDHC kartou do velikosti až 32 GB. Rozměry telefonu jsou 138 x 69 x 12 mm, daní za kvalitní materiál je vysoká hmotnost 219 gramů. Překvapením je, že telefon Gresso Radical podporuje dvě SIM karty, což u luxusních telefonů nebývá zvykem. V telefonu je nainstalován Android ve verzi 4.1.2 Jelly Bean.

  

Základní konfigurace telefonu Radical R1 stojí 55 000 ruských rublů (asi 33 700 Kč), za zlaté logo u modelů R2 a R3 si společnost účtuje příplatek 15 000 rublů (asi 9 200 Kč). Celkem bude vyrobeno 999 kusů a každý z nich ponese na zádech vyfrézovaný údaj, kolikátý v pořádí byl vyroben. Na oficiální stránce produktu, kde lze telefon zakoupit, je možné si své číslo zvolit, proto doporučujeme neotálet s nákupem, aby si vaše oblíbené číslo nekoupil někdo jiný.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Johny (neregistrovaný)

    A furt vypadá iphone líp :D

  2. Hezký to není, ale miliony na účtu nejspíš mění vkus

  3. Blackman (neregistrovaný)

    Mně osobně by se hrozně líbil, ale bohužel ta cenovka.. Proč něco takového neudělají třeba z hliníku, to už by bylo cenově únosné..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).