Domů » Bleskovky » Limitovaná edice smartphonu Gresso Radical: Luxus z titanu s Androidem

Limitovaná edice smartphonu Gresso Radical: Luxus z titanu s Androidem

Výrobce luxusních mobilních telefonů Gresso přišel na ruský trh s limitovanou edicí přístroje Radical, běžící na operačním systému Android. Telefon není vyroben z plastu, ani z hliníku, jak by se dalo očekávat, ale z pečlivě frézovaných masivních titanových desek třídy 5. Ty se frézují 9 hodin na nejmodernějších a nejpřesnějších strojích, používaných v leteckém průmyslu a poté se další čtyři hodiny ručně brousí.

Přední stranu pod displejem okupují tři tlačítka, vyrobená rovněž z titanu. Napravo od displeje se nachází ručně broušené logo výrobce, přičemž je zde možnost volby materiálu – titan (model R1) nebo 18 karátové žluté, či bílé zlato (modely R2 a R3).

 

Jak je u luxusních telefonů zvykem, svým hardwarem zapadají spíše do střední třídy a nejinak je tomu i u tohoto modelu. V jeho těle tepe 1,2 GHz procesor quad-core (pravděpodobně Cortex-A7), operační paměť dosahuje velikosti 1 GB. Displej má úhlopříčku 4,5″ s rozlišením 960 x 560 pixelů (245 DPI), 8 megapixelový fotoaparát umožňuje zachytávat video ve Full HD a disponuje automatickým ostřením a LED bleskem. Uživatelská pamět jsou pouhé 4 GB, přičemž je možné ji rozšířit paměťovou microSDHC kartou do velikosti až 32 GB. Rozměry telefonu jsou 138 x 69 x 12 mm, daní za kvalitní materiál je vysoká hmotnost 219 gramů. Překvapením je, že telefon Gresso Radical podporuje dvě SIM karty, což u luxusních telefonů nebývá zvykem. V telefonu je nainstalován Android ve verzi 4.1.2 Jelly Bean.

  

Základní konfigurace telefonu Radical R1 stojí 55 000 ruských rublů (asi 33 700 Kč), za zlaté logo u modelů R2 a R3 si společnost účtuje příplatek 15 000 rublů (asi 9 200 Kč). Celkem bude vyrobeno 999 kusů a každý z nich ponese na zádech vyfrézovaný údaj, kolikátý v pořádí byl vyroben. Na oficiální stránce produktu, kde lze telefon zakoupit, je možné si své číslo zvolit, proto doporučujeme neotálet s nákupem, aby si vaše oblíbené číslo nekoupil někdo jiný.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

A furt vypadá iphone líp :D

mceza
Uživatel
mceza

V tomhle případě vypadá líp i jakýkoli model od Samsungu :D

VNavrátil
Uživatel
VNavrátil

Hezký to není, ale miliony na účtu nejspíš mění vkus

Blackman (neregistrovaný)
Anonym
Blackman (neregistrovaný)

Mně osobně by se hrozně líbil, ale bohužel ta cenovka.. Proč něco takového neudělají třeba z hliníku, to už by bylo cenově únosné..