Domů » Bleskovky » Gorilla Glass 3D: Corning dokončil vývoj zakřivených tvrzených skel pro mobily a příslušenství

Gorilla Glass 3D: Corning dokončil vývoj zakřivených tvrzených skel pro mobily a příslušenství

Společnost Corning, která je známá především výrobou tvrzených skel Gorilla Glass, oznámila, že je schopná vyrábět pomocí nové výrobní technologie nová skla v různých prostorových tvarech a provedeních, aniž by přišla o svoji odolnost.

Nokia Lumia 900 Hammer Test - Teste do Martelo

Tato zpráva neznamená nic jiného, než že Corning s pomocí společnosti G-Tech Optoelectronics Corp. (GTOC) dokončil proces vývoje 3D-Shaped Gorilla Glass a je připraven na spuštění výroby nových zahnutých skel pro mobilní telefony a zcela nepochybně i pro další zařízení, jako jsou chytré hodinky, náramky apod. Zakřivená skla Gorilla Glass mají být stejně tenká a pevná, jako skla pro současné ploché modely.

 

Zatím není jasné, jestli nový výrobek ponese jméno 3D-Shaped Gorilla Glass. Dá se ale předpokládat, že se objeví již v letošním roce na některém z připravovaných zařízení partnerů společnosti Corning.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).