Domů » Bleskovky » Google zveřejnil video demonstrující možnosti Google Glass v běžném životě

Google zveřejnil video demonstrující možnosti Google Glass v běžném životě

Chytré brýle Google Glass lze bezesporu označit za jeden z nejzajímavějších projektů v oblasti mobilní elektroniky. V současné době si jejich funkce může vychutnávat pouze hrstka šťastlivců, kteří měli to štěstí brýle od Googlu získat. Aby i ostatní příznivci věděli, co toto zařízení dokáže, internetový gigant zveřejnil velice zajímavé a chvílemi i zábavné video demonstrující možnosti každodenního použití v reálném životě. Klip zachycuje několik účinkujících, kteří za pomoci hlasového ovládání pokládají rozličné otázky, na které brýle bleskurychle naleznou správnou odpověď.

 

Jak si můžete všimnout, problém nenastane ani při rychle mluveném slovu a čas potřebný pro nalezení výsledku je opravdu fantastický. Google Glass budete moci použít například při hledání obrázků, vhodné restaurace ve vašem okolí či pro matematické operace. Opomenout nesmíme ani možnost překladače, který se jistě stane neocenitelným pomocníkem při cestování v zahraničí. Možností, jak Google Glass využívat v běžném životě se nabízí nepřeberná řada a pro lepší pochopení doporučujeme shlédnout přiložené video.

Zahájení komerčního prodeje je naplánováno na příští rok a finální verze by měla podle nejnovějších informací obsahovat výkonnější hardware a vyšší kapacitu integrovaného akumulátoru. A jaký je váš názor na projekt Google Glass? Plánujete již koupi, nebo se podle vás jedná o další ze slepých uliček v oblasti výpočetních techniky?

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

6 komentářů

  1. Na videu to funguje dost dobře. Tomu se mi nechce věřit. Je to zajímavá věc, ale já osobně zůstávám spíše skeptický. Zase mě to ale může mile překvapit :-)

  2. A po akom čase nastane poškodenie zraku alebo škúlenie? :D

  3. Skvěle :) jen by nemusely byt tak nápadný

  4. Smysl podle mě Google Glass mají, ale ne v ČR (stejné jako SIRI a S VOICE)

  5. Před pár lety když se objevilo handsfree a potkal jsem zrovna někoho jak jde po ulici a vypadá to jako když mluví sám se sebou tak jsem nečekal že o pár let později budeme ještě navíc celou tu dobu přitom kecání koukat doprava a vypadat při tom jak magoři :DD … jsem zvědavej co přijde příště.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).