Cena:

Google zveřejnil finanční výsledky za druhé čtvrtletí: Vydělal téměř 3 miliardy USD

Internetový gigant Google zveřenil své hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku. Uveřejněná čísla jsou oproti starším výsledkům zajímavější v tom, že je v nich již zahrnuta nedávná akvizice s divizí Motorola Mobility. Celá společnost v druhém čtvrtletí 2012 dosáhla obratu 12,2 miliardy USD, z čehož příjmy samotného Googlu činily 10,96 miliardy USD. Divize Motorola Mobility pak přispěla do firemní kasičky částkou 1,25 miliardy USD. Příjmy Googlu tak zaznamenaly meziroční nárůst o zhruba 21%, což dozajista vykouzlilo úsměv na tváři všem zainteresovaným akcionářům.

Za zmínku stojí i vyjádření šéfa společnosti Larryho Page na tiskové konferenci, který uvedl, že se již velice těší na nová a vzrušující zařízení, za jejichž výrobou bude stát právě divize Motorola Mobility. Jen pro zajímavost je vhodné dodat, že Google zaměstnává přes padesátpět tisíc lidí, z toho dvacet tisíc zaměstnanců pracuje pro divizi Mobility. Bez zajímavosti není ani údaj o čístém zisku, který za druhé čtvrtletí fiskálního roku činil 2,79 miliardy USD. Google si tak celkově polepšil o 300 milionů USD v porovnání s rokem minulým. V dalším období se dá očekávat opětovný nárůst, jelikož je velmi pravděpodobné, že společnost zpřístupní nákup multimediálního obsahu ze svého obchodu Play i pro další země.

Z něj lze stahovat placený obsah v podobě filmů, seriálů, hudby, časopisů, knih a dokonce referenčních zařízení Googlu. Snad se mezi novými státy objeví i naše česká kotlina, ve které je nákup limitovaný pouze na aplikace a hry pro operační systém Android. Osobně se však nejvíce těším, jakým způsobem Google využije dlouholeté zkušenosti Motoroly s výrobou mobilního hardwaru. Ze vzduchu lze totiž vycítit ambice Googlu stát se výrobcem hardwaru, čímž by napodobil současnou a zároveň vhodně zvolenou strategii Applu.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.