Domů » Bleskovky » Google zlomil hůl nad Android Things. Využije ji jen pro reproduktory a displeje

Google zlomil hůl nad Android Things. Využije ji jen pro reproduktory a displeje

Odlehčená verze Androidu s názvem Android Things byla původně určena pro všemožná zařízení v rámci propojené domácnosti. Největší úspěch nicméně Android Things zaznamenalo na chytrých reproduktorech a displejích, což je také místo, kde se s ním od nynějška budeme potkávat.

Pokud jde o jeho další rozšiřování mimo reproduktory a displeje, Google jej zatrhl. Těžko říct, zda za tímto krokem skutečně stojí úspěch zmíněných reproduktorů a displejů, či se jen Google snaží maskovat neúspěch při pokusu prosadit se i jinde.

Do nynějška měl Android Things v plánu 4 systémy, konkrétně NXP i.MX8M, Qualcomm SDA212, Qualcomm SDA624 a MediaTek MT8516. Jakmile výrobci použili některou z těchto desek, Google by jim garantoval podporu.

Nyní se zdá, že tyto desky patrně nepůjdou do prodeje, neboť zařízení využívající Assistanta používají zcela jiný hardware. Nejen pro domácí kutily je nicméně Android Things stále dostupné pro NXP Pico i.MX7D a Raspberry Pi 3 Model B.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).