Domů » Bleskovky » Google vypnul okamžité vyhledávání. Na vině jsou smartphony

Google vypnul okamžité vyhledávání. Na vině jsou smartphony

Dlouhých sedm let jsme mohli psát do zadávacího políčka Googlu vyhledávanou frázi a výsledky se mezitím dynamicky zobrazovaly podle toho, jak jsme s psaním postupovali. Google nyní tuto funkci vypnul, takže se už uživatel neobejde bez potvrzení vyhledávaného termínu.

Bílé místo pod našeptávačem frází by ještě nedávno patřilo průběžně se měnícím výsledkům. Tomu je nyní konec.

Podle vyjádření mluvčího Google došlo k tomuto rozhodnutí kvůli stoupajícímu podílu mobilních zařízení, na nichž nyní již vyhledáváme převážně. Na menších dotykových displejích je průběžně se měnící obsah nepraktický a navíc jsou potenciálně spotřebovávána mobilní data na zobrazení výsledků, o něž nestojíme.

Rozhodnutí jistě má své opodstatnění, nicméně otázkou zůstává, proč nebyla tato funkce vypnuta pouze na mobilních zařízeních.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

11 komentářů

 1. Zajímavé mě to vyhovovalo a data neřeším
  Co takhle dát uživateli v Google účtu si toto nastavit individuálně podle své potřeby a je to všem naráz zatrhnout….není problém někde jinde?

 2. Ehm, nevím jak vám, ale mě to stále našeptává :D

  • jestli jsem to dobre pochopil, tak naseptavani se to netyka, ale tyka se to toho, ze google primo zobrazoval vysledky bez enteru.

   • Tomáš Krompolc

    Přesně tak, našeptávání funguje nadále, ale už se nezobrazují přímo výsledky ve formě odkazů :)

 3. Lidičky, nevím jak vám,ale mě stále vyhazuje návrhy

 4. hehe Androprdy sekajú čo ??? guuugle

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).