Domů » Bleskovky » Google vám poradí s nákupem chytrého telefonu s Androidem, výběr je však velmi úzký

Google vám poradí s nákupem chytrého telefonu s Androidem, výběr je však velmi úzký

Chytrých telefonů s operačním systémem Android jsou na trhu stovky, a tak si může vybrat opravdu každý uživatel. Jelikož má spousta telefonů velmi podobné specifikace a liší se jen málo, může u uživatele nastat rozhodovací paralýza, kdy si zkrátka není schopen vybrat z mnoha nabízených možností, které se od sebe výrazně neliší.

 

Aby Google toto rozhodování uživatelům usnadnil, spustil webovou stránku Android Phone Picker, která vám s výběrem telefonu pomůže. Stačí ze 12 kategorií vybrat alespoň 3, které jsou pro vás u telefonu nejdůležitější a poté je blíže specifikovat. Pokud je pro vás například důležité prohlížení webu na telefonu, stačí upřesnit kolik času denně surfováním strávíte. Pokud je pro vás důležité například pořizování fotografií, na stránce zadáte, kolik fotografií denně pořídíte, zda 5, 20, nebo více než 40, a zda chcete fotit rychle a kvalitně, nebo převážně selfie snímky. Na základě těchto upřesnění vám poté bude nabídnuto několik telefonů spolu s vysvětlením, proč Google vybral zrovna tyto modely.

  

Celý průvodce je v angličtině a je primárně cílen na americký trh, nabízí tedy možnost nákupu telefonu přímo u operátorů za velikou louží. Taktéž Google nebere příliš v potaz ceny zařízení, a tak téměř vždy nabídne mezi prvními třemi výsledky vlajkové lodě výrobců jako HTC, LG, nebo Samsung. Ani po několika pokusech se nám nepodařilo dostat doporučení například na levnější telefony čínských výrobců.

 

Vzhledem k přímým odkazům na americké operátory, kde je možné telefon přímo zakoupit, vybírá Google nejspíše pouze z telefonů, které jsou v jejich nabídce, čímž je výběr výrazně limitován. Služba tedy pro české uživatele nemá příliš velké využití. Může však posloužit jako zajímavý průvodce, díky kterému uživatel zjistí, co od telefonu vlastně očekává, a co je pro něj důležité.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

3 komentářů

  1. Je to spíše taková lolková záležitost. Např. u fitness jsem očekával, že se mě to zeptá, zda mám ANT+ bižu nebo vyšší odolnost (např. voda-pot) a ono se mě to zeptá, zda při tom poslouchám hudbu pak to navrhne něco bez výměnné aku, IPx, pádla. Je to spíše tak nějak pro pobavení:)

  2. Milan (neregistrovaný)

    Jo, jo. Nabídka určuje poptávku.

    Takový nepodstaný věci jako: výdrž baterie, odolnost, velikost, se holt neřeší. Všichni si koupíme unifikovanou plácačku a hotovo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).