Domů » Bleskovky » Google vrátil zpět možnost vkládat mapy na webové stránky

Google vrátil zpět možnost vkládat mapy na webové stránky

Google dříve nabízel poměrně užitečnou službu, která by vás měla zajímat zejména v případě, že vlastníte restauraci, obchod nebo jiné místo, které chcete, aby lidé dokázali snadno najít. V minulosti totiž bylo možné vložit na webové stránky výřez z Google Map, na kterém se nacházel podnik a jeho okolí. Když Google na začátku léta vydal novou verzi map, tato funkce v ní nebyla dostupná, ale podle serveru TechCrunch ji Googlu opět přidal. 

Je možné, že na vašem účtu ještě nefunguje, jelikož Google ji jako většinu aktualizací a novinek šíří postupně. Její použití je velmi jednoduché, stačí na mapě najít požadovanou oblast, stisknout tlačítko „embded“ a zkopírovat HTML kód. 

 

Možná si říkáte, co to má společného s chytrými zařízeními? Když dnes zadáte do Googlu adresu, po vyhledání vám telefon s Androidem přes Google Now nabídne navigaci na hledané místo. Když však navštívíte stránku, kde je adresa pouze někde zapsaná, tak ji zatím nenajde. Pokud ovšem na webu budou přímo Google mapy, tak je snadné si představit, že Google bude mít dobrý přehled o hledaných místech a bude vám je moci přes Google Now lépe nabízet. Případně lze tyto informace využít jako další formu reklamy, jak přes Google Now, tak přes mapy a případně i klasické banery.

David Podzimek

4 komentářů

  1. No teda nevím. Na webech, kde jsem měl různé mapy vytvořené to funguje stále. A nevšiml jsem si jakéhokoli výpadku…

    A to, že když je adresa zapsána textově, tak se nedá dohledat, je hloupost a výmysl autora. Stačí použít mikroformát [odkaz] a je to. Žádná mapa není třeba…

  2. Jonage (neregistrovaný)

    Taky to používáme denně a žádné problémy jsem v poslední době ani před tím nezaznamenal, a to ani vkládáním přes iframe, ani pomocí google api. Prostě mi příjde celý tento článek jako lež.

  3. pawlik (neregistrovaný)

    Dobrá tedy, zkuste mi vygenerovat embed kód pro adresu Ztracená, Olomouc.. když tvrdíte, že to lze – nelze, z nových map je funkce embed odebraná..což samozřejmě nepopírá fakt, že dříve vygenerovaný kód fungovat může. Zatím se to musí obcházet přes google map maker

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).