Domů » Bleskovky » Google vrátil zpět možnost vkládat mapy na webové stránky

Google vrátil zpět možnost vkládat mapy na webové stránky

Google dříve nabízel poměrně užitečnou službu, která by vás měla zajímat zejména v případě, že vlastníte restauraci, obchod nebo jiné místo, které chcete, aby lidé dokázali snadno najít. V minulosti totiž bylo možné vložit na webové stránky výřez z Google Map, na kterém se nacházel podnik a jeho okolí. Když Google na začátku léta vydal novou verzi map, tato funkce v ní nebyla dostupná, ale podle serveru TechCrunch ji Googlu opět přidal. 

Je možné, že na vašem účtu ještě nefunguje, jelikož Google ji jako většinu aktualizací a novinek šíří postupně. Její použití je velmi jednoduché, stačí na mapě najít požadovanou oblast, stisknout tlačítko „embded“ a zkopírovat HTML kód. 

 

Možná si říkáte, co to má společného s chytrými zařízeními? Když dnes zadáte do Googlu adresu, po vyhledání vám telefon s Androidem přes Google Now nabídne navigaci na hledané místo. Když však navštívíte stránku, kde je adresa pouze někde zapsaná, tak ji zatím nenajde. Pokud ovšem na webu budou přímo Google mapy, tak je snadné si představit, že Google bude mít dobrý přehled o hledaných místech a bude vám je moci přes Google Now lépe nabízet. Případně lze tyto informace využít jako další formu reklamy, jak přes Google Now, tak přes mapy a případně i klasické banery.

David Podzimek

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments