Domů » Bleskovky » Google v zeleném? Netradiční vzhled oslavuje Velikonoce, připraven je také přehled tradic

Google v zeleném? Netradiční vzhled oslavuje Velikonoce, připraven je také přehled tradic

Domovská stránka Googlu mění své logo v souvislosti s nejrůznějšími svátky a významnými dny poměrně často. Nejinak tomu je i o velikonoční neděli. Tentokrát se však nezměnil pouze tzv. doodle, ale dokonce celé pozadí stránky.

google velikonoce
Domovská stránka Googlu v neděli na 24 hodin změnila svůj design. Stačí pouze kliknout na tlačítko „Zkusit štěstí“.

Když na domovské stránce Googlu kliknete na tlačítko „Zkusit štěstí“, objeví se záplava vajíček a pozadí stránky změní typickou bílou na světle zelenou. Podle českého zastoupení Googlu je to vůbec poprvé, co tímto způsobem změní domovská stránka barvu. Kliknutím na jakékoliv z vajíček navíc zamíříte na web Google Arts & Culture, kde na vás čeká spousta zajímavého čtení.

Velikonoce ve světě? Exotický bandikut i toulavé čarodějnice

Google Arts & Culture je v České republice nepříliš známá platforma, na níž se Google věnuje šíření osvěty o kultuře, umění i historii. Pokud jste o službě dosud neslyšeli, Velikonoce jsou ideální dobou na její vyzkoušení.

Google si totiž připravil velmi zajímavou sérii krátkých příběhů bohatě doplněných o fotografie, v nichž prezentuje způsoby slavení Velikonoc po celém světě. Veškeré texty jsou dostupné v češtině na tomto odkazu.

google velikonoce 2
Zatímco o zvonech odlétajících do Říma jste už asi slyšeli, tajemný australský bandikut bude pro mnohé novinkou.

Na zmiňované stránce Google popisuje například různé typy velikonočních pochoutek, které se můžete zkusit připravit i doma. Nechybí pak ani poměrně známý příběh o zvonech odlétajících do Říma, nebo přehled tradic spjatých s vajíčky. Nemyslete si však, že se na platformě dočtete pouze o všeobecně známých tradicích. Google má připraven například článek o Velikonočním bandikutovi, který v Austrálii nahrazuje nenáviděného králíka. Ve Finsku pak zase slavení Velikonoc poněkud odbočuje ze zažitých křesťanských charakteristik a děti koledují v převleku za potulné čarodějnice. Inu jiný kraj, jiný mrav.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).