Google v následujících týdnech představí Android SDK pro nositelnou elektroniku

Samsung na veletrhu Mobile World Congress představil dvojici chytrých hodinek Gear 2 respektive Gear 2 Neo, na nichž běží operační systém Tizen, což je výrazná odlišnost od první generace, běžící na systému Android. Nevíme, zdali se toto rozhodnutí Samsungu stalo pro Google impulzem, nicméně podle posledních informací se chystá podniknout kroky, které mají výrobcům nositelné elektroniky výrazně usnadnit implementaci systému Android do nových zařízení.

 

Dosud Google neposkytoval výrobcům žádné nástroje pro zjednodušení použití systému Android na nositelné elektronice, veškeré změny v systému měli v režii přímo výrobci zařízení. Šéf Androidu, Chromu a Google Apps, Sundar Pichai, prozradil na konferenci SXSW, že do dvou týdnů Google představí SKD Androidu pro wearables. Neočekáváme, že se Google sám pustí do výroby nositelné elektroniky, pouze vytvoří standardizovaný softwarový základ, na němž pak mohou stavět ostatní výrobci. SDK se dle jeho slov nemá omezovat jen na hodinky a chytré náramky, ale v podstatě na jakákoliv zařízení, spárovatelná s mobilním telefonem nebo tabletem se systémem Android.

 

Vytvořením jednotného standardu chce Google přimět výrobce wearables zvolit Android namísto vlastního systému a rovněž zajistit, aby byla taková nositelná elektronika kompatibilní se všemi telefony a tablety s Androidem a neomezovala se pouze na několik málo modelů. Bližší informace se máme dozvědět již za dva týdny, očekává se, že na nositelnou elektroniku se zaměří i červnová konference Google I/O.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *