Nová verze Google Play služeb 4.1: Vyšší výdrž baterie, podpora tahového multiplayeru a další funkce

Google přes vývojářský Android Developers Blog oznámil příchod Google Play Services v nové verzi s číslovkou 4.1 s řadou nových užitečných změn.

  

Tou nejzásadnější je lepší výdrž zařízení na baterii a to především při povolené funkci zjišťování aktuální polohy. Energetická náročnost těchto služeb, zejména při získávání polohy prostřednictvím Wi-Fi, byla hodně známá. Google tvrdí, že nalezení rovnováhy tohoto nastavení je velice náročné.

Druhou novinkou nové verze Play Services je nativní podpora multiplayeru pro vývojáře a hráče tahových her. Budete moci opustit hru při čekání na tah soupeře, přičemž k pokračování budete vyzváni notifikací. Dříve museli jednotliví vývojáři vymýšlet svá vlastní řešení, nyní je vše zastřešeno Play Services.

Aktualizováno bylo také API Google Drive, které nyní umožňuje číst a zapisovat do Google Drive na všech Android zařízeních a to jak přímo online, tak offline s následnou synchronizací. Novinkou pro vývojáře je plná integrace Doubleclick reklam, které mohou mít lokalizační kontext. Poslední změnou je vylepšený našeptávač kontaktů pro sdílení na Google Plus.

   

Dá se předpokládat, že nová verze Play Services bude vypouštěna postupně v následujících dnech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. David Podzimek (neregistrovaný)

  Pro zájemce zde je APK: [odkaz]

  File name: com.google.android.gms-4.1.31 (965943-30).apk.

  Version: 4.1.31 (965943-30) (Android 2.3+).

  Zdroj: [odkaz]

 2. -_- (neregistrovaný)

  Podla mna mate chybu v nazve clanku. Nehcem rypat a droid nemam, ale neviem naozaj ci nieco moze mat taky nazov: ..“Google Play lužeb 4.1″ asi ma byt sluzieb, kedze sa to spomina aj v clanku.

 3. já (neregistrovaný)

  U jaké hry to funguje? např. u člověče nezlob se: [odkaz] tato funkce nefunguje.

 4. bug (neregistrovaný)

  Problem diagnostikovan a vyresen. Je nutne mit odchekle „nastaveni->wifi->pokrocile->hledani vzdy povoleno“.

  Tento chekc zpusobuje, ze de-facto je wifi stale zapnuta.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel