Domů » Bleskovky » Nová verze Google Play služeb 4.1: Vyšší výdrž baterie, podpora tahového multiplayeru a další funkce

Nová verze Google Play služeb 4.1: Vyšší výdrž baterie, podpora tahového multiplayeru a další funkce

Google přes vývojářský Android Developers Blog oznámil příchod Google Play Services v nové verzi s číslovkou 4.1 s řadou nových užitečných změn.

  

Tou nejzásadnější je lepší výdrž zařízení na baterii a to především při povolené funkci zjišťování aktuální polohy. Energetická náročnost těchto služeb, zejména při získávání polohy prostřednictvím Wi-Fi, byla hodně známá. Google tvrdí, že nalezení rovnováhy tohoto nastavení je velice náročné.

Druhou novinkou nové verze Play Services je nativní podpora multiplayeru pro vývojáře a hráče tahových her. Budete moci opustit hru při čekání na tah soupeře, přičemž k pokračování budete vyzváni notifikací. Dříve museli jednotliví vývojáři vymýšlet svá vlastní řešení, nyní je vše zastřešeno Play Services.

Aktualizováno bylo také API Google Drive, které nyní umožňuje číst a zapisovat do Google Drive na všech Android zařízeních a to jak přímo online, tak offline s následnou synchronizací. Novinkou pro vývojáře je plná integrace Doubleclick reklam, které mohou mít lokalizační kontext. Poslední změnou je vylepšený našeptávač kontaktů pro sdílení na Google Plus.

   

Dá se předpokládat, že nová verze Play Services bude vypouštěna postupně v následujících dnech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
David Podzimek
Uživatel
David Podzimek
Offline

Pro zájemce zde je APK: [odkaz]

File name: com.google.android.gms-4.1.31 (965943-30).apk.

Version: 4.1.31 (965943-30) (Android 2.3+).

Zdroj: [odkaz]

-_- (neregistrovaný)
Anonym
-_- (neregistrovaný)
Offline

Podla mna mate chybu v nazve clanku. Nehcem rypat a droid nemam, ale neviem naozaj ci nieco moze mat taky nazov: ..“Google Play lužeb 4.1″ asi ma byt sluzieb, kedze sa to spomina aj v clanku.

Jiří Hrma
Redaktor
Jiří Hrma
Online

díky, kolegovi jsem nadpis upravoval a vypadlo mi písmenko, už je to fixed.