Domů » Bleskovky » Google to s Wear OS myslí vážně. Nový update výrazně zlepšuje výdrž baterie

Google to s Wear OS myslí vážně. Nový update výrazně zlepšuje výdrž baterie

Trh s chytrými hodinkami na tom není zrovna nejlépe. S velkým náskokem jej okupují Apple Watch, přičemž ostatní se stále snaží najít si své místo na slunci. Jeden z nejžhavějších konkurentů, Wear OS od Googlu, se rozhodně nechce vzdát bez boje. Po přejmenování a velkém updatu 2.1 se nyní softwarový gigant zaměřuje na to nejdůležitější, co trápí chytré hodinky nejvíce – na výdrž baterie.

Wear OS „H“: zaměřeno na lepší výdrž

Aktualizace jde ruku v ruce také s aktivitami hardwarových výrobců, například s výrobcem procesorů Qualcommem. Ten představil novou verzi svého procesoru určeného pro chytré hodinky Snapdragon Wear 3100, který se zaměřuje především na optimalizaci spotřeby. Důležité jsou ale také softwarové změny, které nejen podpoří právě novou generaci čipů, ale také ostatní výrobce, kteří nevsadili na procesory od Qualcommu. Jedním z nich je například společnost Mobvoi, jejíž nejlevnější hodinky Ticwatch E jsme nedávno testovali.

Co je v aktualizaci nového? Například spořič baterie se aktivuje po klesnutí baterie na deset procent, kdy hodinky začnou zobrazovat pouze čas. Mezi další změny patří spoření energie, pokud hodinky nezaznamenají  30 minut aktivitu, chytré pauzování aplikací či dvoustupňové vypínání hodinek. Update s oficiálním názvem H se mezi uživatele dostane v průběhu následujících měsíců.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Jeden komentář

  1. pepoušek (neregistrovaný)

    Konečně cenově dostupné a povedené hodinky s Snapdragon Wear 3100 Fossil Sport
    https://www.fossil.com/de/de/wearable-technology/smartwatches/smartwatches.html

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *