TOPlist

Google se chlubí designem Pixel Watch. Vypadají elegantně, ale zároveň neprakticky

google pixel watch caratteristic

Do představení smartphonů Pixel 7 a hodinek Pixel Watch už příliš času nezbývá, a proto Google přitvrzuje se svou mediální masáží. Tentokrát se pochlubil krátkým videem právě s chystanými chytrými hodinkami, v němž odhaluje jejich křivky a řadu designových rozhodnutí.

Ačkoli zařízení vypadá prakticky ze všech úhlů velmi přitažlivě, nelze se zbavit dojmu, že v praxi budou jejich majitelé narážet na celou řadu překážek. Nejenže hodinky na dámském zápěstí vypadají poměrně masivně, ale vypouklé ochranné sklo displeje navíc bude mít tendenci se rozbít při kontaktu s tvrdou plochou.google pixel watch 01Nepřehlédněte

Pixel Watch odhalují cenu a barevné varianty před oficiálním představením

Nepříjemnou zprávou může být také použití proprietárního systému pro uchycení řemínků, který sice může být komfortní při častých výměnách, avšak pokud se kolem Pixel Watch nevytvoří podobný ekosystém jako například u Apple Watch, bude to spíše na překážku. Představení je plánováno na 8. října a cena se předběžně odhaduje na 250 až 350 eur (cca 7 300 až 10 400 Kč s DPH) v případě Wi-Fi varianty, respektive 400 dolarů (cca 11 600 Kč s DPH) v případě LTE verze.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku