Domů » Bleskovky » Google prodloužil podporu Gmailu pro Windows Phone do konce roku

Google prodloužil podporu Gmailu pro Windows Phone do konce roku

Google loni v prosinci překvapil řadu uživatelů svým prohlášením, podle kterého už nehodlá dále podporovat licencovaný nástroj ActiveSync od Microsoftu, který slouží k synchronizaci pošty, kontaktů a kalendáře z Gmailu s telefony běžícími na operačním systému Windows Phone. Po 31. lednu letošního roku už nemělo být možné nastavit nové propojení.

Zaskočený byl i samotný softwarový gigant z Redmondu, který s Googlem záhy sjednal prodloužení ultimáta do konce července, tedy do této středy. Dohoda měla dát Microsoftu dostatek času na to, aby do svého systému zabudoval podporu protokolů CardDAV a CalDAV, které Gmail běžně používá.

Jenomže aktualizace s kódovým označením GDR2, která má tuto novinku přinést, vyšla zatím jen pro malý zlomek zařízení a i na nich často způsobuje vinou špatného odladění ze strany výrobce více škody než užitku. Microsoft se proto opět dohodl s Googlem na dalším odkladu hraničního data, které bylo nyní stanoveno na 31. prosince 2013.

Nezbývá než doufat, že budou nastalé chyby do té doby opraveny a že i všechny zbývající telefony s Windows Phone 8 dostanou novou aktualizaci včas.

Miroslav Havlíček

10 komentářů

 1. Ivkopivko (neregistrovaný)

  uz ma to nezaujima, uz som odisiel na outlook.com. stacilo nastavit preposielanie emailov a ak mi este nahodou nieco pride na gmail, preposle sa mi to na outlook. hotovo

  • fero (neregistrovaný)

   Šikovný :D. Ale o to tu nejde. Je dobré vidět, že i velcí rivalové se dokážou na něčem domluvit.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Wow to jste borec tak si zkuste ješte vygooglit co je ActiveSync, CardDAV a CalDAV. A k čemu slouží.

  • Martin II (neregistrovaný)

   @Martin P.; Nic co by ti chybalo na ked si na Outlook.com.

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  No uvidíme jak na tomu budou lidé s WP 7.x

  • rte (neregistrovaný)

   No můj osobní názor je, že pro WP 7.x už nic MS dělat nebude, a že tedy GMail příští rok na těchto mobilech už nepůjde.

   Třeba MS projednou mile překvapí…

  • vzhledem k tomu že MS u WP7.8 neřeší ani problém s pádem email klienta při větším množství emailů ve schánce na seznamu tak pochybuji, že todle bude řešit. PS to je oficiální vyjádření seznamu proč s jednou schránkou blbne email klient v WP7.8

  • Dano (neregistrovaný)

   Gmail podporuje IMAP4 takže mne je jedno či sa dohodli… Mne to stačí.

  • Dano: Jenže IMAP4 ti je v přístupu k Google kalendáři na dvě věci…

   Ale já na to říkám: Proč milostivě poslouchat Google a ustupovat mu? Ať si svůj mail nechají…

  • Presne tak,proc budu pouzivat na Windows Phone schranku od reklamosystemu,kdyz je ve vetsine veci mnohonasobne horsi.Po migraci na Outlook.com je emailová služba od Microsoftu bohatsi o dalsich 400 milionu behem jednoho roku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).