Domů » Bleskovky » Google Pixel 3a uniká na propagačních materiálech. Na co se můžeme těšit?

Google Pixel 3a uniká na propagačních materiálech. Na co se můžeme těšit?

Už příští týden začne vývojářská konference Google I/O, která netradičně přinese i nový hardware. Dočkáme se dvou nových smartphonů Google Pixel 3a a 3a XL, jejichž podobu a část specifikace známe již nyní. Google navíc neuhlídal ani oficiální propagační materiály, které prozrazují další skutečnosti.

pixel 3a 1

 

Google Pixel 3a a 3a XL: plastová těla a skvělé fotoaparáty

Oba Pixely budou mít plastová těla s dvoubarevnými zády, nabízené budou v barvách Just Black, Clearly White, a Purple-ish. Oba telefony se budou pyšnit gOLED panely s Full HD+ rozlišením bez jakéhokoliv výřezu, menší bude mít v úhlopříčce 5,6″, větší 6,0″. Nebude chybět podpora Always-On či Call Screen, kdy se u neznámých čísel objeví na displeji, kdo volá.

pixel 3a 8

Hlavním tahákem nových Pixelů má být fotoaparát, který bude totožný jako u úřadujících modelů Pixel 3 a 3 XL, chybět nemá ani funkce Night Sight. Google také v propagačních materiálech láká na rychlé nabíjení, údajně s výkonem až 18 Wattů. Menší Pixel 3a má dostat akumulátor s kapacitou 3 000 mAh, větší Pixel 3a XL dostane 3 700 mAh baterii. Velikost bude také souviset s hmotností, která bude přibližně 150 a 170 gramů.

Tři roky systémových aktualizací

Google také láká na velkou míru zabezpečení, kterou zajistí speciální čip Titan M a čtečka otisků prstů na zadní straně. Těšit se také můžeme na 3 roky bezpečnostních a systémových aktualizací – nové Pixely dorazí s Androidem 9.0 Pie a mají garantované updaty na Android Q, R a S.

Google Pixel 3a a 3a XL mají jít podle posledních spekulací do prodeje 8. května, menší má přijít na 399 USD (9 200 korun bez DPH), zatímco větší prý bude stát 479 USD (asi 11 tisíc korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Toto je uplne zbytocny fon

    • Martin Prokop

      Vytrženo z kontextu cena opět z USD počítejte spíše 399€ než $ a pak vzhledem k tomu úložnému protoru to může být pro mnohé lidi velice drahý telefon….. ….kde co ušetříte na HW dáte za služby bez kterých to není ono.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).