Domů » Bleskovky » Google oznámil, kdy představí nový Android 11

Google oznámil, kdy představí nový Android 11

Google včera zveřejnil webovou mikrostránku I/O Mission, která obsahovala šifrovací hru vyžadující spolupráci více lidí. Cílem hry bylo dešifrovat jména satelitů v jednotlivých clusterech a najít jejich původní kmitočty. Odměna za úspěšné splnění úkolu se dala předem tušit – odhalení termínu letošního ročníku vývojářské konference Google I/O.

Díky společnému úsilí luštitelů bylo odhaleno, že akce se odehraje mezi 12. a 14. květnem na tradičním místě, tedy v amfiteátru Shoreline v Mountain View. Google I/O načasoval na pozdější termín než v loňském roce, kdy akce kolidovala s vývojářskou konferencí Microsoft Build; ten se však letos odehraje až mezi 19. a 21. květnem.

google io

Android 11 a možná i nové Pixely

S velkou pravděpodobností bude na Google I/O odhalen Android 11, který by se mohl už v příštích týdnech objevit v první testovací verzi. Google bude na I/O pravděpodobně hovořit i o umělé inteligenci, chytré domácnosti a virtuálnímu pomocníkovi Google Assistant. Je možné, že se dočkáme i nového hardwaru v podobě levnějších smartphonů Google Pixel 4a a 4a XL.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
marastudna 50
Uživatel
marastudna 50

To je opravdu ůžasné,hlavně že současný Android 10 je pouze podle posledních ůdajů na necelých 12-ti procentech zařízení.Situace se vůbec nezlepšila.

Roman
Anonym
Roman

… a kdo má problém?
Google si jede svým tempem vydávání nové verze OS. To tempo už nějakou dobu nemění a je to: „Co rok, to prorok.“ Čili žádná překvapení se nekonají a je jen na ostatních výrobcích aby dorovnali tempo. Můžou být řekněme půl délky pozadu, to jim nikdo nemůže mít za zlé. Ale toto zpoždění jen udržovat na stejné úrovni.
Kdo si žádá 8 nových modelů jedné značky a k tomu ještě na každý model tři podmodely každý rok? Stačí tři-čtyři, podle kategorii, ale ty mít průběžně udržované.

alfred
Anonym
alfred

na jednu stranu pravda, na druhou – android už je celkem dospělí, takže zase až takový důvod na předchod na nejnovější verzi není, protože už nic nového skoro nepřináší.

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

vylepsit v androide sa da milion veci. Je nedotiahnute sharovanie, pohodlne ala Airdrop napr.

Ritidrat
Anonym
Ritidrat

Úžasné je hlavně napsat „úžas“ s kroužkem nad Ů.

Repablic
Anonym
Repablic

Máro, zařízení s androidem se berou jako celek v těchto porovnaních a podle mě to je chyba. Lepší by byla statistika samotných výrobců, protože třeba google své pixely má dávno aktualizované a třeba samsung zatím jenom část podporovaných zařízení.

marastudna 50
Uživatel
marastudna 50

Ajaj,to s tím u jsem se překlepnul,chyba.

Milan_F
Uživatel
Milan_F

Už se moc těším na oznámení novinek, které se u nás nebudou oficiálně prodávat. A hlavně na novou verzi mapy světa s podporou Google Assistant. Minulý rok tam bylo modře například Finsko a Maďarsko. Líbí se mi, že ty země vybarvují pomocí generátoru náhodných čísel, takže pokaždé nas…štvou někoho jiného.