Domů » Bleskovky » Tmavý režim až po osmé hodině večerní? Android 11 má dostat novou funkci

Tmavý režim až po osmé hodině večerní? Android 11 má dostat novou funkci

Android 10 se zatím usadit na hrstce zařízení, v Google ale již pracují na příští verzi, která bude pravděpodobně odhalena na tradiční jarní vývojářské konferenci I/O. Komunita na XDA-Developers postupně zjišťuje na jaké novinky se můžeme těšit – kromě udržování Bluetooth spojení v režimu letadlo nás čeká i plánovač aktivace tmavého režimu.

dark mode

Tmavý režim šetří nejen displej, ale také oči uživatele, zejména ve večerních hodinách. Google Mapy se při navigování umí přepnout do tmavého režimu po západu slunce, v příští verzi Androidu by měla být tato funkce volitelná na úrovni celého systému. Google se prý chystal plánovač tmavého režimu přidat už do Androidu 10, ovšem kvůli nekompatibilitě aplikací od tohoto kroku ustoupil. Problémy se ale prý již podařilo vyřešit, a tak Google nic nebrání plánovač do systému přidat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Co to je za aplikaciu na ilustracnom obrazku?

 2. V tomhle je Google brzda , Samsung takováhle nastavení má dávno v nadstavbě . I Samsung prohlížeč umí černé téma na všech stránkách , což je problém i u chromu :-(

  • iOS taktéž

  • iOS to prinesl jako posledni, s nekolikaletym zpozdenim.

  • Ok, boomer. V cem je to podstatne? Jsi jak zakyslej dedek po revoluci :-D

  • Ano přišel stím jako poslední ale taky to má ze všech nejlepe udělané 😉😂👍

  • A s kolikaletým zpožděním to přesně bylo, Koblížku? Protože v iOS je to synchronizované s východem a západem slunce, předpokládám, že když to tak významně zdůrazňuješ, má to Samsung takto zhruba od roku 1572, protože cokoliv později prostě nemá ani smysl zmiňovat.

  • Změnit schéma už uměl kdysi symbian. Na Androidu to taky není několik let problém.

 3. MIUI 11 to ma v nadstavbe uz taky…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).