Domů » Bleskovky » Android 11 přijde s funkcí, která výrazně usnadní poslech hudby

Android 11 přijde s funkcí, která výrazně usnadní poslech hudby

Režim „letadlo“ už je na telefonech dlouhou dobu a jeho využití je přímočaré. Vypne veškeré bezdrátové technologie, které by mohly nějakým způsobem ovlivnit systémy letadla. Naštěstí je telefon i nadále plně funkční a můžete jej nadále používat. Jedinou nevýhodou, se kterou se setkal zřejmě každý, kdo někdy letěl, je to, že se vypnou všechny bezdrátové technologie. Android 11 by však mohl přijít s jednoduchým, ale účinným řešením.

prepinace
Ikona Bluetooth by v další verzi Androidu mohla zůstat aktivní i po sepnutí režimu letadlo

Když například posloucháte hudbu skrze data do Bluetooth sluchátek a zapnete režim letadlo, sluchátka se odpojí a požitek z poslechu je pryč. Už teď jsou možnosti, jak obejít tento stav, ale pro běžného uživatele je použití ABD (metoda pro nastavení bezdrátových technologií) zbytečně komplikované. Android 11 by však měl sám pochopit, zda posloucháte hudbu přes Bluetooth a i při sepnutí režimu letadla ponechá tuto modrou technologii funkční.

android 11
Android by měl tuto malou, ale užitečnou funkci přinést už ve své další verzi

Možná to nezní jako velká věc, ale pro řadu lidí, kteří často létají, to bude znamenat o něco příjemnější cestování. Tato funkce by se měla objevit v dalších verzích operačního systému Android, ale zatím není její implementace stoprocentně potvrzena.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Zogqwe
Anonym
Zogqwe
Offline

no to je úžasný o jedno kliknutí míň, jasný důkaz že mobilní os jsou již vyspělé a pokrok je minimální

bkf1
Uživatel
bkf1
Offline

Já bych se rád dočkal spíše toho, aby bylo konečně plně odděleno jádro od uživatelské vrstvy. Připadá mi, že to dřív přistaneme na měsíci, než konečně rozpohybují ty svoje líné zadky a udělají to, k čemu to stejně směřuje.