Sledujte nás na YouTube

Google Now on Tap: Chytré zobrazení informací na jedno kliknutí

V operačním systému Android M se dočkáme nové funkce Google Now on Tap, která vypadá velice zajímavě. V momentě, kdy vám například přijde e-mail, ve kterém bude zmíněno jméno nějakého herce, filmu, kapely nebo třeba koncertu, Google Now on Tap vám na jedno rychlé kliknutí zobrazí další relevantní informace z nejrůznějších zdrojů.

U filmů například rovnou uvidíte hodnocení z mezinárodní filmové databáze IMDb, u osob informace z Wikipedie. Propojení s Google Now v tomto případě půjde ještě více do hloubky. Pokud například budete v YouTube aplikaci sledovat nový klip od Skrillexe, jednoduše se skrze popup okno Google Now můžete zeptat třeba na to, jaké je reálné jméno umělce. Vždy bude stačit vyslovit „Ok Google… + váš dotaz“.

V případě, že se budete nacházet třeba v rozečteném e-mailu, ve kterém vás kamarád zve do kina na nový film, dostanete se stisknutím a přidržením tlačítka Domů do speciální nabídky, ve které se vám Google bude snažit poskytnou ty nejrelevantnější informace k obsahu zobrazeném na displeji (v tomto případě tedy recenzi filmu z IMDb).

Možnosti využití této funkce jsou obrovské. Google Now on Tap využijete třeba také v případě, že budete mít v telefonu otevřený jídelní lístek v cizím jazyce a nebudete si jisti, o jaké pokrmy se vlastně jedná (což je poměrně častá situace). Díky Google Now on tap vám ale Google bude schopný naservírovat fotografie vybraných jídel.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Jeden komentář

  1. Hell (neregistrovaný)

    to je dost dobrý. borci z Googlu jedou :) (y)

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *