Google Nearby: Nová geolokační služba s premiérou na Google I/O

Google poslední měsíce pomalu rozšiřoval funkčnost služby Google Now přidáním nových karet, bohužel řada z nich stále nefunguje v České republice. Vypadá to, že nejzajímavější zlepšení si nechává na Google I/O, které se koná již 25. června. Server AndroidPolice.com přinesl informace o službě nazvané Nearby, které má umožnit interakce mezi zařízení s Androidem a okolím, tedy místa, lidi a další přístroje. Mělo by se tedy jednat o další geolokační službu.

„Nearby vám umožní připojit, sdílet a dělat více s lidmi, místy a věcmi kolem vás. Když je Nearby zapnuto na vašem účtu, Google může pravidelně zapínat mikrofon, Wi-FI, Bluetooth a podobné funkce na současných a budoucích zařízeních. Google+ a další služby Google potřebují tento přístup pro pomoc připojení a sdílení,“ popisuje Google novou službu.

   

V základu Nearby připomíná funkci Apple Continuity, která byla představena na konferenci WWDC minulý týden. Rozdílem je větší otevřenost a bude fungovat i poblíž specifické osoby či místa. Uživatelé by zároveň měli mít možnost se rozhodnout, pro která zařízení budou vidět. Očekáváme, že Google tuto novou funkci představí na konferenci Google I/O.

David Podzimek

4 komentáře

 1. weth (neregistrovaný)

  V cem to pripomina Continuity? Protoze tu nevidim zadny popis toho co to bude delat, jen to, ze to podle Googlich potreb bude zapinat mikrofon, bluetooth nebo WiFi…

  • David Podzimek (neregistrovaný)

   V automatické interakci s okolními zařízeními, samozřejmě, že to bude umět více, než spustit BT/WiFi. Funkce jako Easy Unlock na Chromebooku apod. Nasazení v praxi je jiné téma, musíme počkat, co Google ukáže.

 2. mceza (neregistrovaný)

  „Google může pravidelně zapínat mikrofon, Wi-FI, Bluetooth a podobné funkce na současných a budoucích zařízeních“

  No to zní krásně… :D

  • Vojta (neregistrovaný)

   Když nechcete, můžete si to vypnout. Je to jen funkce navíc pro toho, kdo o to stojí, tak s tím vážně nemám problém.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel