Domů » Bleskovky » Google Mapy pro iOS dostanou tmavý režim. Dočkáme se i dalších novinek

Google Mapy pro iOS dostanou tmavý režim. Dočkáme se i dalších novinek

Mapy Google jsou neocenitelným pomocníkem, pokud hledáte tu správnou cestu. Vzhledem k tomu, že se jedná o nejrozšířenější mapové podklady na světě, je Google neustále nucen je vylepšovat a posouvat kupředu, aby si tuto dominantní pozici zachovaly. Ne vždy se ale musí jednat o zásadní změnu – někdy stačí drobnost, kterou ocení mnoho uživatelů.

google maps 2
Mapy Google konečně dostanou tmavý režim také ve verzi pro iOS

Onou drobností je v případě Map Google tmavý režim. Ten se ve verzi pro Android objevil už v únoru, nicméně majitelé zařízení s iOS si na tuto žádanou funkci museli počkat. Tmavý režim se v aplikaci Mapy Google pro iOS objeví v následujících týdnech, přičemž gigant z Mountain View datum neupřesnil.

Google maps dark mode ios
Tmavý režim v Mapách Google pro iOS

U tmavého režimu se nicméně Google nezastavil. V rámci iMessage budete moci sdílet nejen libovolné místo, ale také svou aktuální polohou v reálném čase. Ve výchozím stavu si vaše umístění může protistrana zobrazit po dobu jedné hodiny, nicméně tuto dobu lze prodloužit až na tři dny, pochopitelně s možností sdílení kdykoli ukončit.

Mapy Google
Cena: zdarma

Jako třešničku na dortu přidal Google několik nových widgetů s aktuální dopravní situací a oblíbenými destinacemi. Také tyto novinky se v aplikaci pro iOS objeví v průběhu následujících týdnů.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).