Domů » Bleskovky » Google Mapy pro Android dostávají offline mód a ukládání map na paměťovou kartu

Google Mapy pro Android dostávají offline mód a ukládání map na paměťovou kartu

Google aktualizoval svoji mapovou aplikaci pro Android, přičemž novinky potěší každého, kdo bojuje s nedostatkem místa v telefonu, omezeným množstvím dat od operátora, případně špatným mobilním signálem.

GoogleMapy

Pokud zabrouzdáte do nastavení, naleznete zde novou položku „Pouze Wi-Fi“. Jejím zapnutím přestanou Google Mapy sahat na vaše mobilní data a využijí pouze Wi-Fi připojení, případně se spokojí se s offline oblastmi, které jste do zařízení stáhli. Nejedná se však o vypnutí datových přenosů v celém zařízení, ale pouze v mapové aplikaci; Messenger, WhatsApp a další aplikace můžete dál vesele používat na mobilních datech. Potěšující je, že v režimu offline funguje i navigace, byť na hlášení uzavírek a dopravních zácp můžete přirozeně zapomenout.

Screenshot_2016-08-10-08-47-08[1]

A když už byla řeč o stahování offline oblastí, připravil si Google pro uživatele telefonů s Androidem další užitečnou novinku – stahování mapových podkladů na paměťovou kartu, což ocení zejména majitelé telefonů s omezenou vnitřní pamětí.

off

Poslední novinkou v aktualizaci je přidání nových alternativních služeb á la Uber, např. GO-JEK v Indonésii, Grab ve vybraných asijských státech a Gett, Hailo a MyTaxi ve vybraných evropských zemích.

Aktualizována byla i aplikace Google Mapy pro iOS, přirozeně bez schopnosti ukládání podkladů na paměťovou kartu.

Mapy
Mapy
Autor: Google LLC
Cena: zdarma

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
63 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments