Domů » Bleskovky » Google má nový webový obchod s hardwarem: V nabídce už bohužel není Nexus 5

Google má nový webový obchod s hardwarem: V nabídce už bohužel není Nexus 5

Google včera představil nový webový obchod se smartphony, tablety, gadgety a dalším příslušenstvím. E-shop je zcela oddělen od Google Play, který se nyní stává jen místem pro distribuci softwaru. V nabídce najdete telefon Nexus 6, tablet Nexus 9, hned několik typů chytrých hodinek se systémem Android Wear, Chromebook Pixel, Chromecast a další produkty, které spadají pod Google.

 

 V obchodě bohužel chybí model Nexus 5, s jehož prodejem už firma dále nepočítá. Rok po uvedení do prodeje tedy dochází ke stažení z nabídky a od teď budou telefon nabízet jen lokální prodejci. Nexus 6 je pro mnoho uživatelů příliš rozměrný a i hardwarová výbava staršího modelu je na dnešní dobu na velmi dobré úrovni. Je tak s podivem, proč společnost učinila tento krok.

České zákazníky bohužel musíme zklamat. Obchod (odkaz) je sice lokalizovaný do češtiny, ale žádný z produktů není možné zakoupit. Doufejme, že se Google brzy umoudří a konečně se dočkáme zahájení prodeje.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

4 komentářů

 1. Denim (neregistrovaný)

  Kde prosím najdu ten eshop ?

 2. Není o co stát…

  • vlada (neregistrovaný)

   zase jen hejtujes proti tobe nesympaticke spolecnosti

 3. Tomas (neregistrovaný)

  v USA

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).